09:35 | 03.12.09 | Նորություններ | 4332
Երեւան /Մեդիամաքս/. Մեծածախ ինտերնետի գների իջեցումը կազդի «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի շարժական ինտերնետի սակագների վրա:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը` պատասխանելով www.Itel.am կայքի իր բլոգի այցելուների հարցերին: Նա նշել է, որ մոտ ապագայում ընկերությունը չի ծրագրում ինքնուրույն ներմուծել ինտերնետ, եւ շարունակելու է այն գնել մեծածախ պրովայդերներից:
Պատասխանելով «ՄՏՍ-Կոնեկտ» շարժական ինտերնետի արագությունների մասին հարցին` Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ ընկերության մասնագետներն աշխատում են ցանցի հզորության ավելացման ուղղությամբ, ինչը թույլ կտա ապահովել տվյալների փոխանցման ավելի մեծ արագություն: Նա հայտնել է նաեւ, որ այդ նպատակով «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը տեղադրում է բազային նոր կայաններ:

09:35 | 03.12.09 | Новости | 4385
Ереван /Медиамакс/. Снижение оптовых цен на интернет отразится на тарифах на мобильный интернет, предлагаемый «ВиваСелл-МТС».
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом сказал гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян, отвечая на вопросы посетителей своего блога на сайте www.Itel.am. Он отметил, что в обозримом будущем компания не планирует самостоятельно импортировать интернет в Армению и продолжит закупать его у оптовых провайдеров.
Отвечая на вопросах о скоростях мобильного интернета «MTC-Коннект», Ральф Йирикян сказал, что специалисты компании работают над усилением мощности сети, что позволит обеспечить более высокую скорость передачи данных. Он также сообщил, что с этой целью «ВиваСелл-МТС» устанавливает новые базовые станции.