16:14 | 21.01.10 | Նորություններ | 3380
Երեւան /Մեդիամաքս/. ADC ընկերությունը ակսել է պաշտոնապես համագործակցել հանրահայտ Spamhaus կազմակերպության հետ՝ նպատակ ունենալով ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Վրաստանում եւ տարածաշրջանի մի շարք երկրներում պաշտպանել էլեկտրոնային փոստերը spam-ից։
ADC-ի գլխավոր տեխնիկական տնօրեն Վահե Խաչիկյանն ասաց, որ  ADC-ն առաջին եւ միակ ընկերությունն է ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ ողջ  տարածաշրջանում, որի ենթակառուցվածքում տեղադրված է Spamhaus-ի հայելային սերվերը, եւ որի օգնությամբ ընկերության մեծաքանակ կորպորատիվ բաժանորդների էլեկտրոնային սերվերները կարող են պաշտպանվել spam-ից։
Այս նախաձեռնությունը արդեն իրականացված AS112 նախագծի տրամաբանական շարունակություն է, համաձայն որի՝ ADC ընկերությունը ստանձնել է նաեւ տարածաշրջանում DNS հարցումները ֆիլտրելու դերը։

16:14 | 21.01.10 | News | 3381
Yerevan /Mediamax/. ADC Company launched official cooperation with famous Spamhouse Company, aiming at protecting emails from spam in Armenia, Georgia and in a number of other countries in the region.
According to Chief Technical Director of ADC Vahe Khachikyan, ADC is the first and only company both in Armenia and in the entire region, the infrastructure of which possesses Spamhouse mirror server, due to which the servers of numerous corporate customers of the company are protected from spam.
Technical Director of ADC noted that the given initiative is a logical continuation of the already realized AS112 project, according to which ADC took upon itself the function to filter DNS requests in the region.