09:41 | 27.01.10 | Նորություններ | 4556
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը 50 մլն դրամ է հատկացրել Չարենցավանի «Հեքիաթ» մանկապարտեզի հիմնանորոգման համար:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցի ընկերության մամլո ծառայութունում, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» օժանդակության շնորհիվ հիմնանորոգված շենքն ունի նաեւ ջեռուցման լոկալ համակարգ:
120 երեխա սպասարկելու հաշվարկով կառուցված «Հեքիաթ» մսուր-մանկապարտեզը շահագործման 40 տարիների ընթացքում երբեւէ չէր հիմնանորոգվել:
«Երբ մենք հենց սկզբից ազդարարեցինք, որ բիզնեսին զուգահեռ հոգալու ենք հասարակության մասին, եւ դա օրինակ է լինելու մյուսների համար, ոմանք թերահավատորեն ընդունեցին: Այսօր, սակայն, կարող են համամիտ լինել, որ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը չէր սխալվել կանխատեսումների հարցում: Օրինակը վարակիչ էր, և նման նախաձեռնությունների թիվը մեծանում է գլորվող ձնագնդի նման: Մենք միայն ուրախ ենք եւ ողջունում ենք դա` հույս ունենալով ընդօրինակված տեսնել նաև հասարակության խոցելի բոլոր խմբերի նկատմամբ հոգ տանելու պատրաստակամությունը»,- ասաց «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

09:41 | 27.01.10 | Новости | 4640
Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор «ВиваСелл-МТС» выделил 50 млн драмов для капитального ремонта здания детского сада «Сказка» в городе Чаренцаван.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, благодаря вложению «ВиваСелл-МТС», детский сад обеспечен также локальной системой отопления.
Детский сад «Сказка», расчитанный на 120 детей, на протяжении последних 40 лет не подвергался капитальному ремонту.
«В первые дни после создания компании, когда мы объявили о том, что параллельно с развитием бизнеса, мы будем уделять внимание проблемам общества, и тем самым быть примером для других, многие не верили в осуществимость наших намерений. Но сегодня многие могут подтвердить, что «ВиваСелл-МТС» была права в своих прогнозах. Пример оказался заразителен и теперь уже многие выступают с подобными инициативами»,- сказал гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.