13:26 | 24.02.10 | Նորություններ | 4988
ՀԾԿՀ-ն հաստատել է բջջային ցանցերի եւ այլընտրանքային ֆիքսված օպերատորների միջեւ փոխկապակցման սակագների ժամանակացույցը
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր հաստատել է “ԱրմենՏել”, “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” եւ Orange Armenia բջջային ցանցերի եւ այլընտրանքային ֆիքսված օպերատորների միջեւ փոխկապակցման սակագների ժամանակացույցը:
Ինչպես այսօր կայացած նիստում տեղեկացրել է ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, որոշման համաձայն, օպերատորները հնարավորություն են ստացել անարգել ստորագրել փոխկապակցման պայմանագրեր:
ՀԾԿՀ կողմից հաստատված սակագնային պլանի համաձայն, 2010թ. հունվարի 1-ից բոլոր օպերատորները պարտավորվում են փոխկապակցման սակագները փուլ առ փուլ նվազեցնել 10-ից 60%-ով, իսկ 2011թ. հուլիսի 1-ից կապի բոլոր օպերատորները պետք է ներդնեն փոխկապակցման միասնական սակագին` 11.4 դրամ:
Նույն ժամանակահատվածում նախատեսվում է բջջայինից ֆիքսված ցանց զանգերի վերջնավորման սակագինը 9.72-ից դարձնել 9 դրամ:
“ԱրմենՏելի” (Beeline ապրանքանիշ) իրավաբանական ծառայության պետ Դավիթ Սանդուխչյանը գոհունակություն է հայտնել հանձնաժողովի որոշումից` նշելով, որ այն դարձել է փոխկապակցման տիպային պայմանագրի հաստատման հայտի տրամաբանական շարունակությունը:

13:26 | 24.02.10 | News | 4964
Yerevan /Mediamax/. Public Service Regulatory Committee (PSRC) approved the schedule of interconnect tariffs for among mobile networks of “ArmenTel”, “VivaCell-MTS” and Orange Armenia and alternative landline connection operators today.
As the Head of PSRC Telecommunication Department Gevorg Gevorgyan informed at the session today, according to the given decision, operators gained the opportunity to sign interconnect agreements without obstacles.
According to the tariff plan, established by PSRC, starting from January 2010, all operators are obliged to reduce prices for interconnect stage-by-stage from 10 to 60%, and since July 1, 2011, all connection operators should implement a single tariff for interconnect, which will make 11.4 AMD.
In the same period, they plan to make the tariff for termination of calls from mobile to landline network reduce from 9.72 to 9 AMD.
Head of “ArmenTel” Company (Beeline trademark) legal department David Sandukhchyan expressed content by the Committee’s decision, noting that it was the logical continuation of the application on approving the model agreement on interconnect.