13:00 | 30.03.10 | Նորություններ | 4736
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում իր գործունեության մեկ տարին iCON Communications ընկերությունը որոշել է նշել շարժական օն-լայն օլիմպիադայով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում ասել է iCON Communications-ի կոմերցիոն տնօրեն Րաֆֆի Քասարջյանը:
Նրա խոսքերով, մարտի 30-ից մինչեւ ապրիլի 3-ը քաղաքի տարբեր մասերով անցնելու են iCON-ի ինտերնետ ցանցին միացված նոութբուքերով ավտոմեքենաներ: Օլիմպիադայի մասնակիցները պետք է գրանցվեն ընկերության աշխատակիցների մոտ եւ 10 րոպեի ընթացքում օն-լայն պատասխանեն 30 հարցերի:
Րաֆֆի Քասարջյանն ընդգծել է, որ հաղթող է համարվելու նա, ով նվազագույն ժամանակահատվածում կպատասխանի առավելագույն թվով հարցերի: Նա նկատել է, որ լինելու են նաեւ հարցեր, որոնց պատասխանները գտնվում են ինտերնետում, այսինքն, մասնակիցը պետք է մտնի համապատասխան կայք եւ գտնի պատասխանը:
Րաֆֆի Քասարջյանն ընդգծել է, որ դրանով «մենք ցանկանում ենք ցույց տալ ինտերնետի հնարավորությունները գիտելիքի, այլ ոչ միայն սոցիալական ցանցերի եւ ծանոթությունների կայքերի տեսանկյունից»:
Օլիմպիադայի մասնակիցները ընկերության կողմից կստանան մրցանակներ` iCON optima ինտերնետ-փաթեթ առաջին տեղի համար, iCON media` երկրորդ եւ iCON connect` երրորդ տեղերի համար:

13:00 | 30.03.10 | Новости | 4834
Ереван/Медиамакс/. Год своей деятельности в Армении компания iCON Communications решила отметить проведением мобильной он-лайн Олимпиады.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня на пресс-конференции в Ереване сказал коммерческий директор iCON Communications Раффи Кассарджян.
По его словам, с 30 марта по 3 апреля в разных частях столицы будут разъезжать оснащенные ноутбуками с подключенным интернетом автомобили iCON. Участники олимпиады должны будут зарегистрироваться у сотрудников компании и в режиме он-лайн ответить на 30 вопросов за 10 минут.
Раффи Кассарджян подчеркнул, что победителем будет считаться тот, кто за минимальное время ответит на максимальное количество вопросов. Он заметил, что будут также вопросы, ответы на которые есть в интернете, то есть участнику нужно будет зайти на соответствующий сайт и найти ответ.
Раффи Кассарджян подчеркнул, что тем самым «мы хотим показать возможности интернета с точки зрения знаний, а не только социальных сетей и сайтов знакомств».
Победители олимпиады получат призы от компании: интернет-пакет iCON optima за первое место, iCON media – за второе и iCON connect – за третье.