13:00 | 30.03.10 | Նորություններ | 4736
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում իր գործունեության մեկ տարին iCON Communications ընկերությունը որոշել է նշել շարժական օն-լայն օլիմպիադայով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում ասել է iCON Communications-ի կոմերցիոն տնօրեն Րաֆֆի Քասարջյանը:
Նրա խոսքերով, մարտի 30-ից մինչեւ ապրիլի 3-ը քաղաքի տարբեր մասերով անցնելու են iCON-ի ինտերնետ ցանցին միացված նոութբուքերով ավտոմեքենաներ: Օլիմպիադայի մասնակիցները պետք է գրանցվեն ընկերության աշխատակիցների մոտ եւ 10 րոպեի ընթացքում օն-լայն պատասխանեն 30 հարցերի:
Րաֆֆի Քասարջյանն ընդգծել է, որ հաղթող է համարվելու նա, ով նվազագույն ժամանակահատվածում կպատասխանի առավելագույն թվով հարցերի: Նա նկատել է, որ լինելու են նաեւ հարցեր, որոնց պատասխանները գտնվում են ինտերնետում, այսինքն, մասնակիցը պետք է մտնի համապատասխան կայք եւ գտնի պատասխանը:
Րաֆֆի Քասարջյանն ընդգծել է, որ դրանով «մենք ցանկանում ենք ցույց տալ ինտերնետի հնարավորությունները գիտելիքի, այլ ոչ միայն սոցիալական ցանցերի եւ ծանոթությունների կայքերի տեսանկյունից»:
Օլիմպիադայի մասնակիցները ընկերության կողմից կստանան մրցանակներ` iCON optima ինտերնետ-փաթեթ առաջին տեղի համար, iCON media` երկրորդ եւ iCON connect` երրորդ տեղերի համար:

Yerevan/Mediamax/. iCON Communications Company decided to celebrate its 1st anniversary in Armenia by holding mobile online Olympiad.
Mediamax reports, iCON Communications Commercial Director Raffi Kassardjian said this at a news conference in Yerevan today.
He said that iCON cars, equipped with notebooks with Internet connection, will be driving in the different parts of the capital from March 30 to April 3. Olympiad participants should be registered by the employees of the company and answer 30 questions in 10 minutes.
Raffi Kassardjian said that the winner will be the one, answering maximum number of questions in minimum time. He noted that there will also be questions, the answers for which are available in Internet, that is the participant should visit the correspondent websites and find the answer.
Raffi Kassardjian said that by that “we would like to show Internet facilities from the point of view of knowledge”.
The winners of the Olympiad will get prizes from the company: iCON Optima Internet package for the first place, iCON Media for the second and iCON Connect for the third place.