Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուա
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին այսօր ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան: Նրա խոսքերով, նրանցից 25 հազարը շարժական ինտերնետի բաժանորդներ են: Ինչ վերաբերում է iPhone-ներին, որոնց վաճառքով Հայաստանում զբաղվում է Orange-ը, 3-4 ամիսների ընթացքում ընկերությունը նախատեսում է վաճառել շուրջ 400 հեռախոս:
Orange Armenia-ն կաջակցի «Արաբկիր» Միացյալ մանկական բարեգործական հիմնադրամին: Բրունո Դյութուան նշել է, որ ընկերությունն այդ նպատակով կհատկացնի 25 մլն 170 հազար դրամ, որոնք կօգտագործվեն աուտիզմով հիվանդ երեխաների հետ դասընթացների անցկացնելու, ամառային ճամբար կազմակերպելու, ինչպես նաեւ Երեւանում եւ մարզերում երեխաների զարգացման եւ առողջության վերականգնման կենտրոններն անհրաժեշտ սարքավորումներով ու խաղերով համալրելու համար:

12:54 | 22.04.10 | News | 4303
Mediamax reports that Orange Armenia General Director Bruno Duthoit said this today. According to him, 25 thousands of the mentioned number represents subscribers of mobile internet.
Concerning iPhone, which Orange sells in Armenia, the company plans to sell about 400 phones within 3-4 months.
Orange Armenia will render assistance to “Arabkir” United Children Charity Foundation. Bruno Duthoit noted that the company will provide 25mln 170 thousand AMD for those purposes. The sum will be used to carry out classes with children, suffering from autism, organize a summer camp, as well as purchase the necessary equipment and games for rehabilitation centers in Yerevan and the regions.