Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուա
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին այսօր ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան: Նրա խոսքերով, նրանցից 25 հազարը շարժական ինտերնետի բաժանորդներ են: Ինչ վերաբերում է iPhone-ներին, որոնց վաճառքով Հայաստանում զբաղվում է Orange-ը, 3-4 ամիսների ընթացքում ընկերությունը նախատեսում է վաճառել շուրջ 400 հեռախոս:
Orange Armenia-ն կաջակցի «Արաբկիր» Միացյալ մանկական բարեգործական հիմնադրամին: Բրունո Դյութուան նշել է, որ ընկերությունն այդ նպատակով կհատկացնի 25 մլն 170 հազար դրամ, որոնք կօգտագործվեն աուտիզմով հիվանդ երեխաների հետ դասընթացների անցկացնելու, ամառային ճամբար կազմակերպելու, ինչպես նաեւ Երեւանում եւ մարզերում երեխաների զարգացման եւ առողջության վերականգնման կենտրոններն անհրաժեշտ սարքավորումներով ու խաղերով համալրելու համար:

12:54 | 22.04.10 | Новости | 4372
Как сообщает Медиамакс, об этом сказал сегодня гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа. По его словам, 25 тысяч из них являются абонентами мобильного интернета.
Что касается iPhone, продажами которых в Армении занимается Orange, то в течение 3-4 месяцев компания планирует реализовать около 400 телефонов.
Orange Armenia окажет содействие Объединенному благотворительному детскому фонду «Арабкир». Бруно Дютуа отметил, что компания предоставит на эти цели 25 млн 170 тысяч драмов, которые будут использованы для проведения занятий с детьми, больными аутизмом, организацию летнего лагеря, а также приобретения необходимого оборудования и игр для центров реабилитации в Ереване и регионах.