12:09 | 28.04.10 | Նորություններ | 4588
Beeline-ը աջակցել է Հայաստանում ազգային համայնքների ներկայացուցիչների միջեւ «Ի՞նչ: Որտե՞ղ: Ե՞րբ» առաջնության անցկացմանը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ը աջակցել է Հայաստանում ապրող ազգային համայնքների ներկայացուցիչների միջեւ «Ի՞նչ: Որտե՞ղ: Ե՞րբ» մրցաշարի անցկացմանը:
Ինչպես այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են Beeline-ի մամուլի ծառայությունում, Մեծ Հայրենական պատերազմի հաղթանակի 65-ամյակին նվիրված ինտելեկտուալ մրցաշարին մասնակցել են Հայաստանում ասորական, բելառուսական, հունական, վրացական, գերմանական, լեհական, ռուսական եւ ուկրաինական համայնքների ներկայացուցիչներ:
«Առաջնությունը համախմբել է մեր երկրում ապրող տարբեր ժողովուրդների ներկայացուցիչներին: Ֆաշիզմի դեմ հաղթանակը 65 տարի առաջ միավորել է մարդկանց, ինչպես որ նրանց մասին հիշատակն այսօր միավորում է մեզ»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
Մեծ Հայրենական պատերազմի հաղթանակին նվիրված հարցերին պատասխանելիս լավագույն արդյունքը ցուցաբերել է ռուսական համայնքի թիմը: Երկրորդ տեղը զբաղեցրել են վրացական, իսկ երրորդը` լեհական համայնքների ներկայացուցիչները: Բոլոր մասնակիցները «ԱրմենՏել»-ից ստացել են հուշանվերներ:

12:09 | 28.04.10 | Новости | 4635
Ереван/Медиамакс/. Beeline поддержал проведение чемпионата игр «Что? Где? Когда?» между представителями национальных общин Армении.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе Beeline, в интеллектуальном соревновании, посвященном 65-летию Победы в Великой Отечественной войне, приняли участие представители ассирийской, белорусской, греческой, грузинской, немецкой, польской, русской и украинской общин Армении.
«Чемпионат, собрал представителей разных народов, проживающих в нашей стране. Великая Победа над фашизмом 65 лет назад объединила всех людей, так же как и память о ней объединяет нас сегодня», - отметила руководитель службы по связям с общественностью «АрменТел» Ануш Беглоян.
Лучший результат в ответах на вопросы, посвященных Великой Отечественной войне, продемонстрировала команда русской общины. Второе место заняли представители грузинской, третье - представители польской общин. Все участники получили памятные подарки от ЗАО «АрменТел».