15:03 | 30.04.10 | Նորություններ | 4108
Երեւան/Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS բջջային օպերատորը եւ Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) այսօր նվերներ են հանձնել «Ջուր» թեմայով մանկական լուսանկարչական մրցույթի հաղթողներին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, մրցույթում ներկայացվել են «Կանաչ սերունդ» քարոզարշավին մասնակցած 16 հեղինակների 20 աշխատանքներ:
VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ նման նախաձեռնությունները շատ կարեւոր են, քանի որ հնարավորություն են ընձեռում իրականությունը տեսնել երեխաների աչքերով:
Երեք լավագույն աշխատանքների հեղինակները նոութբուքեր են ստացել VivaCell- MTS-ի կողմից, իսկ չորրորդ տեղը զբաղեցրած մասնակցին FPWC-ը նվիրել է հեծանիվ: Մրցույթի մնացած մասնակիցները կմեկնեն “SunChild” ամառային դպրոց:

15:03 | 30.04.10 | News | 4111
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS mobile connection operator and the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Assets (FPWC) presented prizes to the winners of “Water” children photo competition.
Mediamax reports that there were 20 works of 16 authors, who participated in “Green Generation” campaign, presented to the competition.
General Manager of VivaCell-MTS Ralph Yirikian stated that such initiatives are very important, since they give the chance to see the reality through the eyes of children.
The authors of three best works received notebooks from VivaCell-MTS, and FPWC presented a bicycle to the author, who occupied the fourth place. The remaining participants of the competition will attend “Sun Child” summer school.