15:03 | 30.04.10 | Նորություններ | 4108
Երեւան/Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS բջջային օպերատորը եւ Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) այսօր նվերներ են հանձնել «Ջուր» թեմայով մանկական լուսանկարչական մրցույթի հաղթողներին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, մրցույթում ներկայացվել են «Կանաչ սերունդ» քարոզարշավին մասնակցած 16 հեղինակների 20 աշխատանքներ:
VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ նման նախաձեռնությունները շատ կարեւոր են, քանի որ հնարավորություն են ընձեռում իրականությունը տեսնել երեխաների աչքերով:
Երեք լավագույն աշխատանքների հեղինակները նոութբուքեր են ստացել VivaCell- MTS-ի կողմից, իսկ չորրորդ տեղը զբաղեցրած մասնակցին FPWC-ը նվիրել է հեծանիվ: Մրցույթի մնացած մասնակիցները կմեկնեն “SunChild” ամառային դպրոց:

15:03 | 30.04.10 | Новости | 4206
Ереван/Медиамакс/. Сотовый оператор VivaCell-MTS и Фонд защиты дикой природы и культурных ценностей (FPWC) вручили сегодня призы победителям детского фотоконкурса на тему «Вода».
Как сообщает Медиамакс, на конкурс были представлены 20 работ 16 авторов, которые приняли участие в кампании «Зеленое поколение».
Гендиректор VivaCell-MTS Ральф Йирикян сказал, что подобные инициативы очень важны, поскольку дают возможность увидеть реальность глазами детей.
Авторы трех лучших работ получили ноутбуки от VivaCell-MTS, а занявшему четвертое место FPWC подарил велосипед. Oстальные участники конкурса отправятся в летнюю школу “Sun Child”.