13:54 | 05.05.10 | Նորություններ | 5075
Երեւան/Մեդիամաքս/. HTC ընկերությունն այսօր հայտարարել է, որ Android օպերացիոն համակարգով աշխատող իր արտադրանքը հայաստանյան շուկայում պաշտոնապես կներկայացնի 2010թ. մայիսի 17-ին` «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի շրջանակներում:
Ինչպես ասվում է Մեդիամաքս-ին տրամադրված HTC-ի հաղորդագրության մեջ, ««ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի ու HTC-ի միջեւ կնքված պայմանագրի համաձայն, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերությունը հանդիսանում է HTC-ի պաշտոնական ռազմավարական գործընկերն ու Հայաստանում նրա արտադրանքի վաճառողը, ներառյալ Android համակարգով աշխատող սարքավորումները»:
«HTC բջջային սարքավորումների վաճառքը կիրականացվի «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի խանութներում` HTC ընկերության մասնագետների կողմից հատուկ պատրաստված աշխատակիցների կողմից: «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի ցանցի միջոցով վաճառվող բոլոր HTC սմարթֆոնների վրա կտարածվի HTC-ի պաշտոնական երաշխիքը: Ընկերության սարքավորումների վաճառքին նպաստելու նպատակով «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» եւ НТС ընկերությունները կանցկացնեն մի շարք մարքեթինգային ակցիաներ»,- ասվում է НТС-ի հաղորդագրության մեջ:

13:54 | 05.05.10 | News | 5056
Yerevan/Mediamax/. HTC Company announced today that it will officially present its products on the basis of Android operational system in the Armenian market on May 17, 2010, within the framework of the joint news conference with VivaCell-MTS Company.
HTC statement, received by Mediamax today, reads that “according to the cooperation agreement between VivaCell-MTS and HTC, VivaCell-MTS is the official strategic partner and distributor of HTC products in the Armenian market, including devices on the basis of Android operational system”.
“Sale of HTC mobile devices will be realized at “VivaCell-MTS” Company’s stores by the employees of the company, who will have passed special training with HTC Company’s specialists. Official warrantee of HTC will be on all HTC Smartphones, sold through “VivaCell-MTS” network. “VivaCell-MTS” and HTC will carry out a number of marketing campaigns to support official devices”, the statement reads.