10:54 | 14.05.10 | Նորություններ | 4351
Երեւան/Մեդիամաքս/. Նախորդ ամսվա ընթացքում Մեդիամաքս ինտերնետ-հոլդինգի համախառն ամսական լսարանն աճել է 15 %-ով` կազմելով ավելիք քան 300 հազար այցելու:
Այդ մասին վկայում են Google Analytics-ի տվյալները:
Մեդիամաքս ինտերնետ-հոլդինգը ներառում է հետեւյալ նախագծերը`
- Ֆինանսական Հայաստան www.Banks.am,
- Advanced Armenia www.Itel.am,
- Armenian Celebrities & Entertaiment Guide www.Bravo.am:
Մեդիամաքս ինտերնետ-հոլդինգի այցելուների 86%-ը Հայաստանից է, ինչը սեփական որակյալ քոնթենթի հետ մեկտեղ նպաստում է բոլոր նախագծերի մոնետիզացման հետեւողական աճին:
«Մինչեւ տարեվերջ մենք նախատեսում ենք մեր լսարանի զգալի ընդլայնում, ինչը պայմանավորված է Հայաստանում ինտերնետի թափանցելիության աճով: Հաշվի առնելով դա` մենք ձեռնարկում ենք մի շարք քայլեր` ուղղված շուկայում Մեդիամաքս ինտերնետ-հոլդինգի դիրքերի ամրապնդմանը: Առաջիկա ամիսներին մենք նոր լուծումներ կառաջարկենք այցելուներին եւ գովազդատուներին»,- ասել է Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:

10:54 | 14.05.10 | Новости | 4448
Ереван/Медиамакс/. За прошлый месяц совокупная ежемесячная аудитория интернет-холдинга Медиамакс выросла на 15 % и превысила показатель в 300 тысяч посетителей.
Об этом свидетельствуют данные системы Google Analytics.
В интернет-холдинг Медиамакс входят следуюшие проекты:
- Финансовая Армения www.Banks.am;
- Advanced Armenia www.Itel.am;
- Armenian Celebrities & Entertaiment Guide www.Bravo.am.
86% посетителей интернет-холдинга Медиамакс составляют посетители из Армении, что наряду с качеством собственного уникального контента способствует последовательному росту монетизации всех проектов.
«До конца года мы прогнозируем существенное увеличение нашей аудитории, обусловленное ростом проникновения интернета в Армении. С учетом этого нами предпринимается ряд действий, направленных на усиление позиций интернет-холдинга Медиамакс на рынке. В ближайшие месяцы мы предложим новые решения нашим посетителям и рекламодателям», - сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.