11:08 | 26.07.10 | Նորություններ | 4215
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հայտարարել է, որ տվյալների փոխանցման հայկական շուկան “սրընթաց զարգանում է”:
Ինչպես տեղեկանցնում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Ռալֆ Յիրիկյանն այս մասին հայտարարել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների /ՏՏ/ ոլորտը լուսաբանող հայաստանյան ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների համար կազմակերպված երկօրյա դասընթացի շրջանակներում:
Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ տվյալների փոխանցման ոլորտում մրցակցության աճը կբերի ծառայությաւնների տեսականու եւ որակի բարելավմանը:
Հուլիսի 23-24-ին “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը Երեւանում կազմակերպել էր երկօրյա դասընթաց ոլորտը լուսաբանող լրագրողների համար:
Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ այս դասընթացի նպատակը “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի ապրանքանշանի գովազդը չէ, այլ հեռահաղորդակցության ոլորտում լրագրողների գիտելիքների ավելացումը: Նրա խոսքերով, դասընթացը շարունակական բնույթ է կրելու:

11:08 | 26.07.10 | Новости | 4326
Ереван /Медиамакс/. Гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян заявил, что армянский рынок передачи данных «стремительно развивается».
Как сообщает Медиамакс, Ральф Йирикян сказал об этом на встрече с журналистами в рамках двухдневного семинара, организованного «ВиваСелл-МТС» для представителей СМИ, освещающих IT-сферу.
Ральф Йирикян сказал, что усиление конкуренции в сфере передачи данных приведет к улучшению качества и ассортимента услуг.
«ВиваСелл-МТС» организовал 23-24 июля в Ереване семинар для журналистов.
Ральф Йирикян сказал, что целью семинара была не реклама бренда «ВиваСелл-МТС», а повышение знаний журналистов в области телекоммуникаций. По словам главы компании, семинары будут носить продолжительный характер.