13:54 | 28.08.10 | Նորություններ | 5091
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ն սկսել է նոր, մինչեւ 14.4 Մբիթ/վ տեսական արագություն ապահովող USB-մոդեմների վաճառքը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան այսօր ասաց, որ “այս նոր մոդեմների մեկնարկով, ինչպես նաեւ վերազինված արդիական 3G+ ցանցի շնորհիվ Orange-ն արագության եւ որակի նոր չափանիշներ է սահմանում հայաստանյան շարժական ինտերնետի շուկայում»:
Բրունո Դյութուան տեղեկացրեց, որ ներկայումս տվյալների փոխանցման արագությունը տեսականորեն մինչեւ 14,4 Մբիթ/վ հնարավոր է դարձել հասցնել Երեւանում, Գյումրիում եւ Վանաձորում:
Orange Armenia-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը պարզաբանեց, որ կատարյալ պայմաններում նոր մոդեմների շնորհիվ կարելի է տվյալներ բեռնել 9 Մբիթ/վ արագությամբ, իսկ միջինում բաժանորդները կունենան 2-5 Մբիթ/վրկ արագություն:
Արամ Մկրտչյանը տեղեկացրեց, որ նոր մոդեմները կարելի է ձեռք բերել ինչպես մեկ տարվա բաժանորդագրությամբ, այնպես էլ առանց բաժանորդագրության: Մեկ տարով բաժանորդագրվելու դեպքում մոդեմը կարժենա 15 000 դրամ, իսկ մոդեմն առանց տարեկան պայմանագրի գնելու դեպքում՝ 37 000 դրամ:
Նոր մոդեմներ կարող են ձեռք բերել նաեւ Orange-ի ինտերնետ ծառայությունների գործող բաժանորդները՝ վերադարձնելով հին մոդեմը, վճարելով 15 000 դրամ եւ երկարացնելով պայմանագրի գործողության ժամկետը:
Ինտերնետ ծառայությունների սակագնային պլանները նոր մոդեմների օգտագործողների համար չեն փոփոխվի:
Բրունո Դյութուան տեղեկացրեց, որ ներկայումս Orange Armenia-ի ինտերնետ-բաժանորդների թիվը գերազանցել է 35 000-ը:

13:54 | 28.08.10 | Новости | 5172
Ереван /Медиамакс/. Orange Armenia начал продажи новых USB-модемов, обеспечивающих скорость передачи данных до 14.4 Мбит/с.
Как сообщает Медиамакс, гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа сказал сегодня, что «стартом продаж новых модемов, а также благодаря перевооруженной современной сети 3G+ Orange Armenia устанавливает новые стандарты скорости и качества на рынке мобильного интернета Армении».
Бруно Дютуа сообшил, что в настоящее время скорость передачи данных, которую поддерживают новые модемы, обеспечивается в Ереване, Гюрми и Ванадзоре.
Директор по маркетингу Orange Armenia Арам Мкртчян пояснил, что в идеальных условиях новые модемы обеспечивают скорость скачивания информации в 9 Мбит/с, средняя же скорость передачи данных новыми модемами составляет 2-5 Мбит/сек.
Арам Мкртчян сообщил, что новые модемы можно приобрести как путем заключения годового контракта, так и без него. В случае заключения годового контракта стоимость модема составит 15 000 драмов, а без его заключения - 37 000 драмов. Новые модемы могут приобрести и действующие абоненты интернет услуг Orange, вернув старый модем, доплатив за новый 15 000 драмов и переоформив годовой контракт.
Тарифные планы интернет-услуг для пользователей новых модемов останутся прежними.
Бруно Дютуа сообщил, что в настоящее время число интернет-абонентов Orange Armenia превышает 35 000.