12:28 | 22.09.10 | Նորություններ | 4201
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ասել է, որ “մեր պետական մարմինների կայքերը հուսալիորեն պաշտպանված են”:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Արթուր Բաղդասարյանն այս մասին ասել է սեպտեմբերի 20-ին կայացած է տեղեկատվական անվտանգության հայեցակարգի իրականացումը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստում:
Նա նշել է, որ տեղեկատվական անվտանգության հայեցակարգի հաստատումից հետո ազգային անվտանգության ծառայության եւ պետական մյուս լիազոր մարմինների կողմից ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ էականորեն բարձրացել է պետական մարմինների պաշտոնական կայքերի պաշտպանվածության մակարդակը:
“Այսօր արդեն կարող ենք արձանագրել, որ մեր պետական մարմինների կայքերը հուսալիորեն պաշտպանված են”,-ասել է Արթուր Բաղդասարյանը:

Секретарь Совета национальной безопасности Армении Артур Багдасарян
Ереван/Медиамакс/. Секретарь Совета национальной безопасности Армении Артур Багдасарян заявил, что «сайты наших государственных органов надежно защищены».
Как сообщает Медимакс, Артур Багдасарян сказал об этом 20 сентября на заседании межведомственной комиссии по реализации Концепции информационной безопасности.
Секретарь СНБ отметил, что после утверждения Концепции информационной безопасности удалось значительно повысить уровень защищенности официальных сайтов государственных органов Армении.
«Сегодня уже можно сказать, что сайты наших государственных органов надежно защищены», - сказал Артур Багдасарян.