12:28 | 22.09.10 | Նորություններ | 4201
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ասել է, որ “մեր պետական մարմինների կայքերը հուսալիորեն պաշտպանված են”:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Արթուր Բաղդասարյանն այս մասին ասել է սեպտեմբերի 20-ին կայացած է տեղեկատվական անվտանգության հայեցակարգի իրականացումը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստում:
Նա նշել է, որ տեղեկատվական անվտանգության հայեցակարգի հաստատումից հետո ազգային անվտանգության ծառայության եւ պետական մյուս լիազոր մարմինների կողմից ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ էականորեն բարձրացել է պետական մարմինների պաշտոնական կայքերի պաշտպանվածության մակարդակը:
“Այսօր արդեն կարող ենք արձանագրել, որ մեր պետական մարմինների կայքերը հուսալիորեն պաշտպանված են”,-ասել է Արթուր Բաղդասարյանը:

Secretary of the National Security Council of Armenia Artur Baghdasaryan
Yerevan/Mediamax/. Secretary of the National Security Council of Armenia Artur Baghdasaryan stated that “websites of our state structures are reliably protected”.
Mediamax reports that Artur Baghdasaryan said this at the session of the interdepartmental committee on implementing Information Safety Concept on September 20.
NSC Secretary noted that after approval of the Information Safety Concept, they managed to significantly increase the level of protection of official websites of Armenian state structures.
“Already today we can state that the websites of our state structures are reliably protected”, Artur Baghdasaryan stated.