17:27 | 27.09.10 | Նորություններ | 3948
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ն աջակցում է Հայաստանի մշակույթի նախարարությանը մշակույթի կառավարման բնագավառում կադրերի նախապատրաստման ոլորտում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի մամլո ծառայությունում, նախագիծը նախատեսում է “Մշակութային հաղորդակցություն եւ կառավարում” մագիստրոսական ծրագիրը երկու լեզուներով: Ծրագիրն իրականացվելու է Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարանի կողմից` “Թուլուզ I Քափիթոլ” համալսարանի հետ համատեղ: Շրջանավարտները կստանան Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի պետական նմուշի դիպլոմներ:
“Արվեստը եւ մշակութային տուրիզմը Հայաստանի մրցակցային առավելություններն են, եւ “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը, հանդիսանալով կորպորատիվ պատասխանատու ընկերություն, ամբողջապես աջակցում է բիզնեսի կառավարման մասնագետների պատրաստման հարցում տեսականը գործնականի հետ համատեղելու գործում”,-ասել է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:27 | 27.09.10 | News | 3936
Yerevan/Mediamax/. “VivaCell-MTS” Company assists the Ministry of Culture of Armenia in realizing a project on training personnel in the sphere of arts management.
Mediamax was informed in the press service of “VivaCell-MTS” that this is a one-year master’s program in Cultural Communication and Management offering bilingual delivery, implemented by the French University in Armenia in partnership with the Capitol University Toulouse 1. The graduates of the masters program will receive both French and Armenian state diplomas.
“Art and cultural tourism are the competitive advantage of Armenia, and as a corporate citizen VivaCell-MTS is providing comprehensive support in terms of aligning theory and practice of business education,” stated VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.