14:03 | 29.09.10 | Նորություններ | 4507
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում հասարակությունը եւ պետությունը ցանկացած բիզնեսի կարեւորագույն գործընկերն են:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին հայտարարել է «ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն` այսօր հանդես գալով Սոցիալական գործընկերության առաջին ազգային համաժողովում:
Նրա խոսքերով, «ԱրմենՏել» ընկերության քաղաքականությունը բխում է այն գաղափարից, որ Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական զարգացման բաղկացուցիչ մաս է կազմում ոչ այնքան քաղաքականությունը կամ տնտեսությունը, որքան պետության, բիզնեսի եւ հասարակության փոխհարաբերությունների մշակույթը:
Միաժամանակ, Իգոր Կլիմկոն նկատել է, որ քանի որ հասարակությունը եւ պետությունը մեծ հետաքրքրություն են ցուցաբերում բիզնեսի նկատմամբ, նրանք պետք է աջակցեն բիզնեսին այնպես, որ անձնական հետաքրքրությունը բիզնեսի հանդեպ չկորի:
«Բիզնեսի հիմնական պատասխանատվությունն է արդյունավետ վարել գործը, ստանալ եկամուտ եւ վճարել հարկերը: Բայց Հայաստանը գտնվում է անցումային փուլում, եւ կան ավելի ծայրահեղ հարցեր, այդ իսկ պատճառով նման խնդիրների լուծման համար անհրաժեշտ է բիզնեսի եւ հասարակության առավել ակտիվ մասնակցություն»,- ասել է «ԱրմենՏել»-ի ղեկավարը:
Իգոր Կլիմկոն հույս է հայտնել, որ այդ քննարկումը կդառնա եւս մեկ քայլ սոցիալական գործընկերության օպտիմալ մոդելի մշակման ճանապարհին:

14:03 | 29.09.10 | Новости | 4542
Ереван/Медиамакс/. В условиях Армении государство и общество являются важнейшими партнерами любого бизнеса.
Как сообщает Медиамакс, об этом заявил генеральный директор компании «АрменТел» (торговая марка Beeline) Игорь Климко, выступая сегодня на Первой национальной конференции социального сотрудничества.
По его словам, политика компания «АрменТел» в Армении исходит из понимания, что на современном этапе социально-экономического развития страны одним из главных факторов, определяющих перспективы армянского общества и государственности, является культура взаимоотношений государства, бизнеса и общества.
При этом Игорь Климко заметил, что, поскольку государство и общество проявляют большой интерес к бизнесу, они должны поддерживать его развитие так, чтобы их собственный интерес к нему не пропал.
«Главная ответственность бизнеса - эффективно вести свое дело, зарабатывать деньги и платить налоги. Но Армения находится в переходном периоде, поэтому у нас для решения таких проблем нужно более активное участие общества и бизнеса»,- сказал глава «АрменТел».
Игорь Климко выразил надежду, что данное обсуждение станет еще одним шагом на пути к выработке оптимальной модели социального партнерства.