14:40 | 19.10.10 | Նորություններ | 5294
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորը հանդես է գալիս որպես «Նաիրի Ինշուրանս» ՍՊԸ` ավտոքաղաքացիական պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության /ԱՊՊԱ/ գծով ապահովագրական գործակալ:
Ինչպես Մեդիամաքս գործակալության հետ հարցազրույցում ասել է «Նաիրի Ինշուրանսի» գործադիր տնօրեն Գոռ Խաչատրյանը, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի հետ համագործակցությունը թույլ կտա ապահովել ԱՊՊԱ պոլիսների վաճառքի աշխարհագրական լայն ծածկույթ ՀՀ գրեթե ողջ տարածքում:
«Նաիրի Ինշուրանսի» ապահովագրական գործակալների թվում են նաեւ «Պրես Ստենդը» մամուլի տարածման իր կետերի միջոցով, ինչպես նաեւ ավտոտրանսպորտային միջոցների տեխնիկական զննման շուրջ 15 կենտրոններ, որոնցից 6-ը Երեւանում, մնացածը` մարզերում:
Գոռ Խաչատրյանի խոսքերով, գործակալային ցանցի ձեւավորման ընթացքում ընկերությունն առաջնորդվել է երկու հիմնական սկզբունքով` ապահովագրական գործակալների արհեստավարժություն եւ առավելագույն աշխարհագրական ծածկույթի ապահովում: Նախապատրաստական փուլում ապահովագրական գործակալները մասնակցել են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում կազմակերպված թրեյնինգներին:
Ինչ վերաբերում է վաճառքի սեփական կետերին, ապա բացի ընկերության գլխավոր գրասենյակից, ԱՊՊԱ ապահովագրական պոլիսներ կարելի է ձեռք բերել Վանաձորի մասնաճյուղում, ինչպես նաեւ «Նաիրի Ինշուրանսի» ներկայացուցչություններում Կապանում, Հրազդանում, Գյումրիում, շուտով նաեւ Արտաշատում:

14:40 | 19.10.10 | News | 5243
Yerevan/Mediamax/. “VivaCell-MTS” mobile connection operator is the insurance agent of “Nairi Insurance” LLC on Compulsory Insurance of Vehicle Owners’ Civil Liability (CIVOCL).
“Nairi Insurance” Executive Director Gor Khachatryan stated in an interview to Mediamax that cooperation with “VivaCell-MTS” will allow providing for wide geographic coverage of CIVOCL policy sales practically on the entire territory of Armenia.
“Press Stand” Company by means of its print press sales outlets, as well as 15 centers of transport means’ technical inspection, 6 of which in Yerevan and the remaining in marzes, are the insurance agents of “Nairi Insurance” as well.
According to Khachatryan, while forming the agent network, the company was guided by two basic principles: professionalism of insurance agents and provision of maximum geographic coverage. During the preparation period, insurance agents participated in trainings, organized in State University of Economics of Armenia.
Concerning own sales outlets, besides the head office of the company, CIVOCL policies are also available for purchase in Vanadzor branch, as well as the representative offices of “Nairi Insurance” in Kapan, Hrazdan, Gyumri, and soon in Artashat.