14:40 | 19.10.10 | Նորություններ | 5294
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորը հանդես է գալիս որպես «Նաիրի Ինշուրանս» ՍՊԸ` ավտոքաղաքացիական պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության /ԱՊՊԱ/ գծով ապահովագրական գործակալ:
Ինչպես Մեդիամաքս գործակալության հետ հարցազրույցում ասել է «Նաիրի Ինշուրանսի» գործադիր տնօրեն Գոռ Խաչատրյանը, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի հետ համագործակցությունը թույլ կտա ապահովել ԱՊՊԱ պոլիսների վաճառքի աշխարհագրական լայն ծածկույթ ՀՀ գրեթե ողջ տարածքում:
«Նաիրի Ինշուրանսի» ապահովագրական գործակալների թվում են նաեւ «Պրես Ստենդը» մամուլի տարածման իր կետերի միջոցով, ինչպես նաեւ ավտոտրանսպորտային միջոցների տեխնիկական զննման շուրջ 15 կենտրոններ, որոնցից 6-ը Երեւանում, մնացածը` մարզերում:
Գոռ Խաչատրյանի խոսքերով, գործակալային ցանցի ձեւավորման ընթացքում ընկերությունն առաջնորդվել է երկու հիմնական սկզբունքով` ապահովագրական գործակալների արհեստավարժություն եւ առավելագույն աշխարհագրական ծածկույթի ապահովում: Նախապատրաստական փուլում ապահովագրական գործակալները մասնակցել են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում կազմակերպված թրեյնինգներին:
Ինչ վերաբերում է վաճառքի սեփական կետերին, ապա բացի ընկերության գլխավոր գրասենյակից, ԱՊՊԱ ապահովագրական պոլիսներ կարելի է ձեռք բերել Վանաձորի մասնաճյուղում, ինչպես նաեւ «Նաիրի Ինշուրանսի» ներկայացուցչություններում Կապանում, Հրազդանում, Գյումրիում, շուտով նաեւ Արտաշատում:

14:40 | 19.10.10 | Новости | 5326
Ереван/Медиамакс/. Сотовый оператор «ВиваСелл-МТС» выступает в качестве страхового агента ООО «Наири Иншуранс» по линии обязательного страхования автогражданской ответственности (ОСАГО).
Как сказал в интервью агентству Медиамакс исполнительный директор «Наири Иншуранс» Гор Хачатрян, сотрудничество с «ВиваСелл-МТС» позволит обеспечить широкое географическое покрытие продаж полисов ОСАГО практически на всей территории Армении.
В качестве страховых агентов «Наири Иншуранс» выступают также компания «Пресс Стенд» посредством точек по распространению печатных изданий, а также порядка 15-и центров технического осмотра автотраспортных средств, 6 из которых в Ереване, остальные - в марзах.
По словам Хачатряна, при формировании агентской сети компания руководствовалась двумя основными принципами - профессионализм страховых агентов и обеспечение максимального географического покрытия. В ходе подготовительного периода страховые агенты приняли участие в тренингах, организованных в Государственном экономическом университете Армении.
Что касается собственных пунктов продаж, то помимо главного офиса компании страховые полисы ОСАГО можно приобрести в Ванадзорском филиале, а также в представительствах «Наири Иншуранс» в Капане, Раздане, Гюри, скором времени и в Арташате.