14:15 | 21.10.10 | Նորություններ | 4186
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հոկտեմբերի 24-ին Երեւանի Սիրահարների այգում տեղի կունենա մանկական նկարների մրցույթ «Պահպանիր բնությունը» թեմայով:
Ինչպես այսօր ասել է Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի (FPWC) ղեկավար Ռուբեն Խաչատրյանը, մրցույթն անցկացվում է ակցիայի շրջանակներում, որի արդյունքում 2011թ. Հայաստանում կբացվի բնապահպանական քոլեջ:
Մրցույթին կարող են մասնակցել երեխաներ նաեւ սփյուռքից` իրենց նկարները ներկայացնելով www.paintingday.sunchild.org կայքում:
Ինչպես նշել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, բնության նկատմամբ հոգատարությունը յուրաքանչյուր քաղաքացու պարտավորությունն է:
«Մեր խնդիրն է անել հնարավոր ամեն ինչ բնության պահպանության համար»,- ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության ղեկավարը, որը հանդիսանում է մանկական նկարների մրցույթի գլխավոր հովանավորը:

14:15 | 21.10.10 | News | 4185
Yerevan/Mediamax/. On October 24, “Preserve Nature” competition of children drawings will take place in Yerevan Lovers’ Park.
Head of the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Assets Ruben Khachatryan stated today that the competition is held within the framework of a campaign, following the results of which Ecology College will be opened in Armenia in 2011.
Children from Armenian Diaspora can also participate in the competition by presenting their drawings at www.paintingday.sunchild.org.
General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian stated that care for nature is the duty of each citizen. “Our task is to do everything possible to preserve nature”, said General Manager of “VivaCell-MTS”, which is the general sponsor of the competition of children drawings.