14:15 | 21.10.10 | Նորություններ | 4186
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հոկտեմբերի 24-ին Երեւանի Սիրահարների այգում տեղի կունենա մանկական նկարների մրցույթ «Պահպանիր բնությունը» թեմայով:
Ինչպես այսօր ասել է Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի (FPWC) ղեկավար Ռուբեն Խաչատրյանը, մրցույթն անցկացվում է ակցիայի շրջանակներում, որի արդյունքում 2011թ. Հայաստանում կբացվի բնապահպանական քոլեջ:
Մրցույթին կարող են մասնակցել երեխաներ նաեւ սփյուռքից` իրենց նկարները ներկայացնելով www.paintingday.sunchild.org կայքում:
Ինչպես նշել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, բնության նկատմամբ հոգատարությունը յուրաքանչյուր քաղաքացու պարտավորությունն է:
«Մեր խնդիրն է անել հնարավոր ամեն ինչ բնության պահպանության համար»,- ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության ղեկավարը, որը հանդիսանում է մանկական նկարների մրցույթի գլխավոր հովանավորը:

14:15 | 21.10.10 | Новости | 4201
Ереван/Медиамакс/. 24 октября в ереванском Парке влюбленных состоится конкурс детского рисунка на тему «Сохрани природу».
Как сказал сегодня глава Фонда охраны и дикой природы и культурных ценностей /FPWC/ Рубен Хачатрян, конкурс проводится в рамках акции, по итогам которой в 2011 году в Армении откроется экологический колледж.
В конкурсе могут принять участие и дети из армянской диаспоры, представив свои рисунки на сайт www.paintingday.sunchild.org.
Как отметил гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян, забота о природе является обязанностью каждого гражданина. «Наша задача сделать все возможное для сохранения природы», - сказал глава «ВиваСелл-МТС», выступающего генеральным спонсором конкурс детского рисунка.