11:54 | 25.10.10 | Նորություններ | 5256
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Վիմպելկոմի»` ԱՊՀ երկրներում բիզնեսի զարգացման գծով փոխնախագահ Դմիտրի Կրոմսկին կարծում է, որ իր համակողմանիության շնորհիվ Beeline-ը կմնա որակի եւ գնագոյացման օրենսդիրն ու առաջնորդը հեռահաղորդակցային ծառայությունների հայաստանյան շուկայում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Երեւանում լրագրողների հետ հանդիպմանը Դմիտրի Կրոմսկին նկատել է, որ «հեռահաղորդակցային արդյունաբերությունը ենթադրում է հետեւողական կշռադատված գործողություններ, պահուստային հզորությունների առկայություն, եւ երբեք չի ներում սխալները»:
««ԱրմենՏել»-ը Հայաստանի խոշորագույն գործատուներից, հարկատուներից եւ ներդրողներից մեկն է, եւ այդ պատճառով գնագոյացման խնդրին մենք վերաբերում ենք կրկնակի պատասխանատվությամբ»,- նշել է «Վիմպելկոմի» թոփ-մենեջերը:
Դմիտրի Կրոմսկին ասել է, որ «մեր սպասարկման հիմնական առավելությունն այն է, որ բաժանորդը կարող է հասանելի լինել հեռահաղորդակցային ծառայությունների ողջ տեսականուն եւ առաջինը հասանելի լինել այդ ոլորտի նորագույն տեխնոլոգիաներին»:
«Մենք հետեւողականորեն զարգացնելու ենք մեր գործունեության բոլոր ուղղությունները եւ հաճախորդներն առաջարկելու ենք նոր ապրանքատեսակներ»,- ասել է Դմիտրի Կրոմսկին` նշելով, որ Հայաստանում, ինչպես եւ ողջ աշխարհում, օպերատորները հատուկ ուշադրություն են դարձնում տվյալների փոխանցման ծառայությունների զարգացմանը, որոնց ներուժն ավելի մեծ է, քան ձայնային ծառայություններինը:
«Ինտերնետ-հասանելիության շուկայում Beeline-ը մնում է անվիճելի առաջնորդ եւ շարունակում է ամրապնդել դիրքերը: Hi-Line ծառայության նոր առաջարկները նպաստել են 2010թ. առաջին եռամսյակի համեմատ լայնաշերտ հասանելիության ոլորտում բաժանորդային բազայի շուրջ 60% ավելացմանը»,- ասել է «Վիմպելկոմի»` ԱՊՀ երկրներում բիզնեսի զարգացման գծով փոխնախագահը:

11:54 | 25.10.10 | News | 5377
Beeline to remain the trendsetter of quality and price formation in Armenian market, “VimpelCom” Vice-President stated
Yerevan/Mediamax/. “VimpelCom” Vice-President on Business Development in CIS countries Dmitri Kromsky believes that due to its versatility, Beeline will remain the leader and trendsetter of quality and price formation in Armenian market of telecommunication services.
Mediamax reports that while communicating with journalists in Yerevan, Dmitri Kromsky noted that “telecommunication industry provides for consistent weighted steps, presence of reserve capacities and never forgives mistakes”.
“ArmenTel” is one of the top employers, taxpayers and investors in Armenia and this is why we demonstrate double responsibility towards the issue of price formation”, “VimpelCom” top manager noted.
Dmitri Kromsky stated that “the main advantage of our service is the fact that our subscriber may have access to the entire range of telecommunication services and to be the first to get access to most advanced technologies in the given sphere”.
“We will consistently develop all directions of our activity and will offer customers new products”, Dmitri Kromsky stated, noting that in Armenia, just like in the entire world, operators pay special attention to developing services of data transfer, growth potential of which is far higher than the growth potential of voice services.
“In the market of internet access, Beeline remains the unconditional leader and continues consolidating its positions. New offers within the framework of Hi Line service have contributed to expansion of the subscriber base in the sector of broadband internet access almost by 60%, as compared to the first quarter of 2010”, Vice-President of “VimpelCom” on Business Development in CIS countries stated.