Հայաստանի ՏՏ-ընկերությունների միության (UITE) նախագահ Կարեն Վարդանյանը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հոկտեմբերի 29-31-ը Երեւանում կանցկացվի «DigiTec Expo 2010» միջազգային ցուցահանդեսը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, Հայաստանի ՏՏ-ընկերությունների միության (UITE) նախագահ Կարեն Վարդանյանն այսօր լրագրողներին ասել է, որ ցուցահանդեսին ակնկալվում է 65 ընկերությունների եւ 12 հազար այցելուների մասնակցությունը:
Նրա խոսքերով, ցուցահանդեսն ամենահետաքրքիրն ու ամենախոշորն է Հարավային Կովկասում: Կարեն Վարդանյանը հայտնել է, որ ցուցահանդեսի հովանավորներն են “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը եւ D-Link-ը, որի նախագահը նույնպես կայցելի ցուցահանդեսը 40-հոգանոց պատվիրակության կազմում:
“Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանի խոսքերով, ցուցահանդեսը տարեցտարի զարգանում է ոչ միայն քանակապես, այլեւ որակապես: Մասնավորապես, ներկայիս ցուցահանդեսին կմասնակցեն ավելի քան 12 նորաստեղծ ընկերություններ, ուսումնական հաստատություններ, որոնք կներկայացնեն իրենց տեխնոլոգիական լուծումները: Բագրատ Ենգիբարյանը նշել է, որ «DigiTec Expo 2010»-ն աստիճանաբար վերածվում է ոչ միայն տեղեկատվական, այլեւ բարձր տեխնոլոգիաների ցուցահանդեսի:
Ցուցահանդեսի ընթացքում կանցկացվի խաղարկություն, որի ընթացքում մասնակիցները կարող են շահել HTC սմարֆոններ “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” եւ Unicomp ընկերություններից, ինչպես նաեւ ինտերնետին միանալու փաթեթներ iCon-ից:

Директор Союза IT-компаний Армении /UITE/ Карен Варданян
Как сообщает Медимакс, директор Союза IT-компаний Армении /UITE/ Карен Варданян сказал сегодня журналистам, что ожидается участие в выставке 65 компаний и 12 тыс. посетителей.
По его словам, выставка является самой интересной и крупной на территории Южного Кавказа. Карен Варданян сообщил, что спонсором выставки выступили компании «ВиваСелл-МТС» и D-Link, президент последней также посетит выставку в составе делегации из 40 человек.
По словам директора Фонда «Инкубатор предприятий» Баграта Енгибаряна, с каждым годом выставка развивается не только количественно, но и качественно. В частности, в нынешней выставке примут участие более 12 новосозданных компаний, учебных заведений, которые представят свои технологические решения. Баграт Енгибарян отметил, что «DigiTec Expo» постепенно превращается в выставку не только информационных, но и высоких технологий.
В ходе выставки будет проведен розыгрыш, в рамках которого участники смогут выиграть смартфоны HTC от компаний «ВиваСелл-МТС» и Unicomp, а также пакет подключений к интернет от iCon.