16:04 | 29.10.10 | Նորություններ | 3910
Ինչպես այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են «ԱրմենՏել»-ի մամուլի ծառայությունում, երրորդ սերնդի ցանցը գործարկվել է Ջերմուկ եւ Ծաղկաձոր քաղաքներում, տասնյակ 3G նոր կայաններ են շահագործման հանձնվել Աբովյան, Վանաձոր, Գյումրի եւ Էջմիածին քաղաքներում:
««ԱրմենՏել»-ը հետեւողականորեն աշխատանք է ծավալում Հայաստանում 3G ցանցի ծածկույթի հզորության եւ աշխարհագրության ընդլայնման ուղղությամբ: 2010թ. օգոստոսին «ԱրմենՏել»-ը եռապատկել էր ցանցի թողունակությունը Երեւանում: Մեր 3G ցանցն ընդգրկում է ավելի քան 1 900 000 բնակիչ ունեցող տարածք»,- ասել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրենը:
«ԱրմենՏել»-ը առաջին օպերատորն է, որը ներդրել է 3G տեխնոլոգիան Հայաստանի տարածքում` 2008թ. հունիսին այն հանձնելով փորձնական-առեւտրային, իսկ 2008թ. սեպտեմբերին` առեւտրային շահագործման:

16:04 | 29.10.10 | Новости | 4010
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе «АрменТел», сеть третьего поколения запущена в городах Джермук и Цахкадзор, десятки новых станций 3G введены в эксплуатацию в городах Абовян, Ванадзор, Гюмри и Эчмиадзин.
««АрменТел» последовательно проводит работы по увеличению мощности и географии покрытия сети 3G в Армении. В августе 2010 года «АрменТел» утроил емкость сети в Ереване. По всей стране наша сеть 3G охватывает территорию с общим населением более 1 900 000 человек», - сказал гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.
«АрменТел» является первым оператором, внедрившим технологию 3G на территории Армении: в июне 2008 года - в опытно-коммерческую, а в сентябре 2008 года - в коммерческую эксплуатацию.