13:26 | 05.11.10 | Նորություններ | 4806
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia ընկերության ներդրումների ընդհանուր ծավալը ՀՀ հեռահաղորդակցային ոլորտում կազմել է 150 մլն եվրո, ներառյալ արտոնագրի արժեքը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին այսօր հայաստանյան շուկայում ընկերության առաջին տարեդարձի առթիվ կայացած հոբելյանական մամուլի ասուլիսում հայտնել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ընկերության ղեկավարը նշել է, որ Orange Armenia-ն առաջին տարում շահույթ չի ակնկալել, իսկ 2011թ.-ից բջջային օպերատորը նախատեսում է ծածկել գործառնական ծախսերը վաճառքի հաշվին:
Բրունո Դյութուան հայտնել է, որ ձայնային կապի մեկ բաժանորդի ձեռք բերման համար ընկերությունը ծախսում է 3000 դրամ, իսկ շահույթը ձայնային կապի մեկ բաժանորդից կազմում է 1500-2000 դրամ, ինտերնետային ծառայությունների բաժանորդից` 7000-9000 դրամ (առանց ԱԱՀ):

13:26 | 05.11.10 | Новости | 4911
Ереван/Медиамакс/. Общий объем инвестиций компании Orange Armenia в телекоммуникационный рынок Армении составил 150 млн. евро, включая стоимость лицензии.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня на юбилейной пресс-конференции по случаю первой годовщины компании на армянском рынке заявил генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа.
Глава компании отметил, что Orange Armenia не ожидала прибыли в первом году, а с 2011 года сотовый оператор планирует покрыть операционные расходы за счет продаж.
Бруно Дютуа сообщил, что на приобретение одного абонента голосовой связи компания расходует 3000 драмов, а прибыль составляет 1500-2000 драмов с одного абонента голосовой связи и 7000-9000 драмов - с абонента интернет-услуг (без учета НДС).