13:26 | 05.11.10 | Նորություններ | 4806
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia ընկերության ներդրումների ընդհանուր ծավալը ՀՀ հեռահաղորդակցային ոլորտում կազմել է 150 մլն եվրո, ներառյալ արտոնագրի արժեքը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին այսօր հայաստանյան շուկայում ընկերության առաջին տարեդարձի առթիվ կայացած հոբելյանական մամուլի ասուլիսում հայտնել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ընկերության ղեկավարը նշել է, որ Orange Armenia-ն առաջին տարում շահույթ չի ակնկալել, իսկ 2011թ.-ից բջջային օպերատորը նախատեսում է ծածկել գործառնական ծախսերը վաճառքի հաշվին:
Բրունո Դյութուան հայտնել է, որ ձայնային կապի մեկ բաժանորդի ձեռք բերման համար ընկերությունը ծախսում է 3000 դրամ, իսկ շահույթը ձայնային կապի մեկ բաժանորդից կազմում է 1500-2000 դրամ, ինտերնետային ծառայությունների բաժանորդից` 7000-9000 դրամ (առանց ԱԱՀ):

13:26 | 05.11.10 | News | 4817
Yerevan/Mediamax/. Overall volume of Orange Armenia Company’s investments in telecommunication market of Armenia made 150mln EUR, including the cost of the licence.
Mediamax reports that Orange Armenia CEO Bruno Duthoit said this today at the jubilee news conference on the occasion of one year anniversary of the company in the Armenian market.
Company head stated that Orange Armenia did not expect to gain profit in the first year of its activity, and since 2011, the mobile operator plans to cover the operational expenses at the expense of sales.
Bruno Duthoit informed that the company spends 3000 AMD to acquire one subscriber of voice connection. And the profit makes 1500-2000 AMD per one subscriber of voice connection and 7000-9000 AMD per one subscriber of internet connection (without VAT).