15:33 | 25.11.10 | Նորություններ | 4093
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը այսօր հայտարարել է Wi-Fi-ցանցի փորձնական շահագործման մեկնարկի մասին երեւանյան 4 գոտիներում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտնել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նա ասել է, որ Wi-Fi ցանցը մինչեւ հունվարի վերջը անվճար է լինելու Երեւանի հանրային գրադարանի, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի, Օպերայի եւ բալետի պետական ակադեմիական թատրոնի, ինչպես նաեւ Պետական մանկավարժական համալսարանի հարակից տարածքներում:
Ռալֆ Յիրիկյանի խոսքերով, Wi-Fi միացման հնարավորություններ պարունակող սարքավորումներ ունեցողները պետք է միայն գտնեն եւ միանան «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի ցանցին:
«Հասարակական վայրերում Wi-Fi ծառայություններ տրամադրելով` «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը անում է հերթական քայլը բաժանորդներին հարմարավետ եւ որակյալ ծառայությունների մատուցման ուղղությամբ»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նա նշել է, որ ընկերությունը դեռեւս վերջնական որոշում չի կայացրել այն մասին, թե ինչ սակագներով է տրամադրվելու այդ ծառայությունը հետագայում` նշելով, որ 2011թ. ընթացքում «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը մտադիր է Wi-Fi հասանելիություն ապահովել մայրաքաղաքի բոլոր հանգստի գոտիները:

Yerevan/Mediamax/. “VivaCell-MTS” announced today the launch of Wi-Fi network test operation in four zones in Yerevan.
Mediamax reports that General Manager of the Company Ralph Yirikian said this at a news conference in Yerevan today.
He stated that Wi-Fi network will be free of charge before the end of January on territories, adjacent to Yerevan Public Library, Armenian State University of Economics, State Academic Theatre of Opera and Ballet, as well as State Pedagogical University.
According to Ralph Yirikian, in order to get connected, the owners of devices, which support Wi-Fi connection, should simply find and connect to “VivaCell-MTS” network.
“By provision of Wi-Fi service in public places, “VivaCell-MTS” makes another step in the direction of providing convenient and quality services to our subscribers”, Ralph Yirikian stated.
He noted that the company has not yet made a final decision on the tariffs these services will be provided at in future, noting that in 2011, “VivaCell-MTS” intends to secure Wi-Fi access for all recreation zones in the capital city.