12:01 | 01.12.10 | Նորություններ | 4307
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի օգնությամբ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտը հրատարակել է Ֆերիման Դաքետի` Ադանայի կոտորածներին անդրադարձող մենագրությունը, որն առաջին անգամ հրատարակվել է նախորդ դարասկզբին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի համագործակցությունը Հայոց ցեղասպանության թանգարանի հետ գտնվում է ընկերության տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի ուշադրության կենտրոնում:
Համագործակցության շրջանակներում «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը գրքերի, նամակների, նկարների եւ այլ նմուշների ձեռք բերման համար թանգարանին հատկացրել է 9 մլն դրամ:
«Այն ազգը, որը չի հիշում իր պատմությունը, արդեն իսկ վտանգում է իր հետագա գոյության իրավունքը: Մենք պարտավորություն ունենք մեր նախնիների, ինքներս մեր եւ մեր երեխաների հանդեպ` շարունակել մնալ մեր երկրում եւ զարգացնել այն»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

12:01 | 01.12.10 | Новости | 4339
Ереван/Медиамакс/. При содействии компании «ВиваСелл-МТС» музей-институт Геноцида армян опубликовал монографию Феримана Дакета о резне армян в Адане, которая в первый раз была опубликована в начале прошлого века.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, сотрудничество «ВиваСелл-МТС» с музеем Геноцида находится в центре внимания генерального директора компании Ральфа Йирикяна.
В рамках сотрудничества компания «ВиваСелл-МТС» перечислила 9 млн. драмов на приобретение музеем книг, писем и картин.
«Та нация, которая не помнит свою историю, подвергает опасности свое дальнейшее существование. У нас есть обязательство перед нашими предками и нашими детьми оставаться и жить в нашей стране и пытаться развивать ее»,- сказал Ральф Йирикян.