14:08 | 04.12.10 | Նորություններ | 5274
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում էլեկտրոնային առեւտրի զարգացման հարցերն օպերատիվ լուծում են պահանջում եւ քննարկվելու են ՏՏ-առաջնորդների առաջիկա համաժողովում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր Երեւանում “Աութսորսինգից դեպի նորարարություն” միջազգային կոնֆերանսում հայտարարել է Հայաստանի ԻՏ-ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) նախագահ, Sourcio ընկերության տնօրեն Հովհաննսես Ավոյանը:
Պատասխանելով այն հարցին, որ Հայաստանի հարկային մարմինների կողմից կանխվում են .am գոտում արտարժույթով գնանշումները` անկախ այն բանից, գովազդվող ապրանքն ուղղված է հայ, թե օտարերկրյա սպառողներին, Հովհաննես Ավոյանն ասել է, որ այդ հարցը` ի թիվս էլեկտրոնային առեւտրին վերաբերող բազմաթիվ այլ հարցերի, չունի ամուր օրենսդրական հիմք:

Director of Sourcio Company Hovhannes Avoyan
Yerevan/Mediamax/. Issues of e-commerce development in Armenia require operative solution and will be discussed at the upcoming Forum of IT Leaders.
Mediamax reports that Chairman of the Union of IT Enterprises (UITE) of Armenia, Director of Sourcio Company Hovhannes Avoyan said this at “From Outsourcing to Innovation” Conference in Yerevan today.
Answering the raised question on the fact that tax bodies of Armenia suppress cases of indication of prices for the goods and services in .am zone in foreign currency, irrespective of whether the advertised product or service is oriented to the Armenian or the foreign buyer, Hovhannes Avoyan stated that this issue, just like many others, related to e-commerce, does not have a firm legislative basis.