14:08 | 04.12.10 | Նորություններ | 5274
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում էլեկտրոնային առեւտրի զարգացման հարցերն օպերատիվ լուծում են պահանջում եւ քննարկվելու են ՏՏ-առաջնորդների առաջիկա համաժողովում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր Երեւանում “Աութսորսինգից դեպի նորարարություն” միջազգային կոնֆերանսում հայտարարել է Հայաստանի ԻՏ-ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) նախագահ, Sourcio ընկերության տնօրեն Հովհաննսես Ավոյանը:
Պատասխանելով այն հարցին, որ Հայաստանի հարկային մարմինների կողմից կանխվում են .am գոտում արտարժույթով գնանշումները` անկախ այն բանից, գովազդվող ապրանքն ուղղված է հայ, թե օտարերկրյա սպառողներին, Հովհաննես Ավոյանն ասել է, որ այդ հարցը` ի թիվս էլեկտրոնային առեւտրին վերաբերող բազմաթիվ այլ հարցերի, չունի ամուր օրենսդրական հիմք:

Директор компании Sourcio Оганнес Авоян
Ереван/Медиамакс/. Вопросы развития электронной коммерции в Армении требуют оперативного решения и будут обсуждаться на предстоящем форуме ИТ-лидеров.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня в Ереване на конференции «От аутсорсинга к новаторству» сказал председатель Союза ИТ-компаний Армении (UITE), директор компании Sourcio Оганнес Авоян.
Отвечая на поднятый вопрос о том, что налоговыми органами Армении пресекаются случаи указывания цен на товары и услуги в зоне .am в иностранной валюте, вне зависимости от того, направлен ли рекламируемый товар или услуга на армянского или иностранного покупателя, Ованнес Авоян сказал, что этот вопрос, как и множество других, касающихся электронной торговли, не имеет прочной законодательной базы.