11:13 | 10.12.10 | Նորություններ | 10810
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն ՀՀ Հանրապետությունում կիբեռահաբեկչության դեմ պայքարի ազգային ծրագրի վերաբերյալ:
Խորհրդակցության ընթացքում, որը վարել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, քննարկվել է ծրագրի նախագիծը, որում ներկայացված են կիբեռահաբեկչության դեմ պայքարի պետական քաղաքականության հիմնական ուղղություններն ու միջոցառումները:
Ընդգծելով նախագծում շահագրգիռ գերատեսչությունների առաջարկությունների ու դիտողությունների ներառման անհրաժեշտությունը` խորհրդակցության մասնակիցները հավանության են արժանացրել ՀՀ կիբեռահաբեկչության դեմ պայքարի ազգային ծրագրի նախագիծը:

11:13 | 10.12.10 | Новости | 10921
Ереван/Медиамакс/. Сегодня в правительстве Армении состоялось совещание по Национальной программе по борьбе с киберпреступностью.
В ходе совещания, которое вел премьер-министр Тигран Саргсян, обсуждался проект Программы, в которой представлены основные направления и мероприятия государственной политики по борьбе с киберпреступностью.
Отметив необходимость отражения в проекте предложений и замечаний всех заинтересованных ведомств, участники совещания одобрили проект Национальной программы по борьбе с киберпреступностью.