Հայաստանում Microsoft-ի ներկայացուցչության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում մեկնարկել է «Նորարար ուսուցիչներ» ֆորումը, որը համատեղ անցկացնում են Հայաստանում Microsoft-ի ներկայացուցչությունը եւ ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարությունը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Հայաստանում Microsoft-ի ներկայացուցչության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանն ասել է, որ տեղեկատվական տեխնոլոգիաները դարձել են կյանքի անբաժանելի մասը, եւ կրթական համակարգը բացառություն չի կարող լինել:
Միաժամանակ, կրթության եւ գիտության փոխնախարար Մանուկ Մկրտչյանը նկատել է, որ բացի կրթության ոլորտում ՏՏ օգտագործման դրական գործոններից, առկա են նաեւ ռիսկեր: «Կիրառելով տեղեկատվական տեխնոլոգիաները` մենք պետք է անենք հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի կրթության գործընթացից չտարանջատենք մարդկային գործոնը»,- ասել է փոխնախարարը:
Microsoft ընկերության «Գործընկերներ ուսուցման ոլորտում» ծրագրի ղեկավար Քրիստինե Գյոնջյանն ասել է, որ ֆորումի շրջանակներում ներկայացվել է 58 նախագիծ, որոնցից ժյուրիի անդամներն ընտրել են լավագույն 20-ը:
Առաջին տեղը զբաղեցրած նախագիծը կներկայացվի համանուն եվրոպական ֆորումում, որը կկայանա 2011թ. մարտի 22-26-ը Մոսկվայում: Երկրորդ եւ երրորդ տեղերը զբաղեցրածները կստանան հատուկ մրցանակներ «ԱրմենՏել» ընկերությունից:

Глава представительства Microsoft в Армении Григор Барсегян
Ереван/Медиамакс/. Сегодня в Ереване открылся форум «Учитель-инноватор», который совместно проводят представительство Microsoft и министерство науки и образования Армении.
Как сообщает Медиамакс, глава представительства Microsoft в Армении Григор Барсегян сказал, что информационные технологии стали неотъемлемой частью жизни и система образования не может быть исключением.
При этом замминистра науки и образования Манук Мкртчян заметил, что помимо положительных факторов использования ИТ в области образования, существуют и риски.
«Применяя информационные технологии, мы должны сделать все возможное, чтобы не ограждать от процесса образования человеческий фактор», - сказал замминистра.
Руководитель программы «Партнерство в области обучения» компании Microsoft Кристине Генджян сказала, что в рамках форума представлено 58 проектов, из которых члены жюри выбрали 20 лучших.
Проект, занявший первое место, будет представлен на аналогичном европейском форуме, который состоится 22-26 марта 2011 года в Москве. Обладатели второго и третьего мест получат специальные призы от компании «АрменТел».