Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ամանորի նախաշեմին Orange-ը նվեր է պատրաստել «Առաքելություն Հայաստան» բարեգործական հասարակական կազմակերպության խնամքի տակ գտնվող 50 միայնակ եւ ոչ շարժունակ ծերերի համար` տրամադրելով հատուկ «Հոգատար հեռախոսներ»:
Այս հեռախոսը հնարավորինս պարզեցված է, ունի մեծ ստեղներ ու էկրան, հայերեն մենյու, եւ հնարավորություն է ընձեռում մեկ` «Շտապ օգնություն» կոճակի սեղմումով կապ հաստատել նախապես գրանցված մինչեւ 5 հեռախոսահամարի հետ:
Այս հեռախոսի օգնությամբ միայնակ ծերերն անհրաժեշտության դեպքում կկարողանան հեշտությամբ կապ հաստատել «Առաքելություն Հայաստան» կազմակերպության աշխատակիցների հետ:
«Հաղորդակցվելն առաջնային անհրաժեշտություն է բոլորի համար, եւ մենք` որպես հեռահաղորդակցության ընկերություն, երջանիկ ենք մեր այս փոքրիկ նվերով հաղորդակցումը հասանելի դարձնել միայնակ ծերերին, որոնք միշտ չէ, որ կարող են օգտվել բջջային կապից եւ հեռահաղորդակցության ժամանակակից միջոցներից», ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

10:50 | 29.12.10 | Новости | 4340
Ереван/Медиамакс/. В преддверии Нового года Orange Armenia подготовил подарок в виде специальных “заботливых телефонов” 50 пожилым людям, находящимся под опекой благотворительной организации “Миссия Армения”.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, эти телефоны предельно просты в эксплуатации, имеют большие кнопки и экран, армянское меню, а также оснащены специальной кнопкой “скорая помощь”, которая одновременно связывает пользователя с 5 абонентами, номера которых должны быть введены заранее.
С помощью данного телефона одинокие пожилые люди смогут при необходимости связаться также с сотрудниками организации “Миссия Армения”.
“Общение – первостепенная необходимость для всех, и мы, как телекоммуникационная компания, рады помочь этим скромным подарком пожилым людям, которым не всегда удается пользоваться мобильной связью и современными средствами телекоммуникации”, - отметил по этому поводу гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа.