12:08 | 30.12.10 | Նորություններ | 4105
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ասել է, որ երրորդ սերնդի բջջային կապը (3G) հասանելի է երկրի ողջ տարածքում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, կառավարության նիստում Տիգրան Սարգսյանը հիշեցրել է, որ վերջերս Հայաստանը դարձել է ԱՊՀ առաջին երկիրը, որտեղ գործարկվել է 4G ցանց:
Աշխարհում կա ընդամենը 10 երկիր գործող 4G ցանցով, եւ դրանցից մեկը Հայաստանն է, նկատել է վարչապետը:
Խոսելով հեռահաղորդակցային ոլորտի ձեռքբերումների մասին` վարչապետն ասել է, որ Հայաստանում արագ ինտերնետի մանրածախ գինը ամսական 15 հազարից միջինը նվազել է մինչեւ 8 հազար դրամ: Տիգրան Սարգսյանն ասել է նաեւ, որ կրկնակի կրճատվել է մեծածախ ինտերնետի գինը:

12:08 | 30.12.10 | Новости | 4170
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян сказал сегодня, что мобильная связь третьего поколения (3G) доступна на всей территории страны.
Как сообщает Медиамакс, выступая на заседании правительства, Тигран Саргсян напомнил, что недавно Армения стала первой страной в СНГ, в которой запущена сеть 4G.
В мире всего 10 стран с действующими сетями 4G, и одной из них является Армения, заметил премьер.
Говоря о достижениях в телекоммуникационной сфере, премьер-министр сказал, что розничная цена высокоскоростного интернета в Армении в среднем снизилась с 15 тысяч до 8 тысяч драмов в месяц. Тигран Саргсян сказал также, что вдвое сократилась цена на оптовый интернет.