15:00 | 31.01.11 | Նորություններ | 5123
Երեւան/Մեդիամաքս/. 2010թ. մարտից Orange Armenia-ն հայաստանյան շուկայում իրացրել է շուրջ 550 iPhone սմարթֆոն:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան վրացական Financial.ge կայքի հետ հարցազրույցում ասել է, որ այդ թիվը մեծ չէ, սակայն «կարեւոր» է հայաստանյան շուկայի համար:
«Մենք iPhone3-ը ներկայացրեցինք 2010թ. մարտին, երբ այն արդեն հայտնի էր Հայաստանում, եւ շատ սպառողներ այն ձեռք էին բերել այլ երկրներում: Այնուամենայնիվ, սմարթֆոնը մեծ պահանջարկ ունի, առավել եւս, որ մենք առաջարկել ենք նաեւ երաշխիքային սպասարկում: iPhone 4-ը Հայաստանում ներկայացվեց սեպտեմբերի վերջին` ԱՄՆ-ում եւ Եվրոպայում վաճառքի պաշտոնական մեկնարկից մի քանի շաբաթ անց, եւ շատ արագ մենք վաճառեցինք ողջ պաշարը»,- ասել է Բրունո Դյութուան:
«Ինչպես եւ iPhone-ի դեպքում, Orange-ը Հայաստանում առաջինը ներկայացրեց նաեւ HTC հեռախոսները: Սկզբում այդ ապրանքանիշն այնքան էլ հայտնի չէր Հայաստանում: Սակայն կարճ ժամանակահատվածում HTC-ն դարձավ սիրելի սմարթֆոն առաջատար սպառողների համար, եւ այդ պատճառով այսօր մենք առաջարկում ենք HTC-ի մի ամբողջ տեսականի»,- ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրենը:
Նրա խոսքերով, Orange-ը փոխել է iPhone, BlackBerry եւ НТС սմարթֆոնների օգտագործման կուլտուրան հայ սպառողների կողմից, «քանի որ այժմ նրանց հասանելի են համապատասխան ապրանքանիշերի պաշտոնական խանութները, եւ սպառողները կարող են իրենց հեռախոսներն օգտագործել օպտիմալ կերպով»:
«Մինչ մենք ներկայացրեցինք, օրինակ, BlackBerry-ն, այն Հայաստանում օգտագործվում էր որպես սովորական հեռախոս, քանի որ դրա հնարավորությունները հասանելի չէին: Այժմ հեռախոսը սպառողների համար ոչ միայն շքեղության առարկա է, այլեւ օգտակար գործիք, ինչը, իմ կարծիքով, կարեւոր առաջընթաց է»,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Պատասխանելով այն հարցին, թե ի՞նչն է բաժանորդներին գրավում դեպի Orange-ը, ընկերության գլխավոր տնօրենը կարծիք է հայտնել, որ դա, նախեւառաջ, սակագնային պլանների պարզությունն է, ծառայությունների հասկանալի կառուցվածքը եւ սիրալիր սպասարկումը:
«Իհարկե, բացի դրանից, մենք առաջարկում ենք գնի եւ որակի լավագույն հարաբերակցություն, մեր բաժանորդները գիտեն, որ Orange-ի հետ նրանք կօգտվեն ամենանորարար ծառայություններից ողջամիտ գնով»,- ասել է Բրունո Դյութուան:

15:00 | 31.01.11 | Новости | 5204
Ереван/Медиамакс/. С марта 2010 года Orange Armenia реализовал на армянском рынке около 550 смартфонов iPhone.
Как сообщает Медиамакс, гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа сказал в интервью грузинскому сайту Financial.ge, что данная цифра небольшая, но является «важной» для армянского рынка.
«Мы представили iPhone3 в марте 2010 года, когда это устройство уже было известно в Армении, и множество пользователей приобрело их в других странах. Тем не менее, смартфон пользовался спросом, тем более, что мы предложили его гарантийное обслуживание. iPhone 4 был представлен в Армении в конце сентября, спустя несколько недель спустя официального старта продаж в США и Европе, и очень скоро мы продали весь запас», - сказал Бруно Дютуа.
«Как и в случае с iPhone, Orange первым представил телефоны HTC в Армении. В начале этот бренд был не очень популярен в Армении. Но за короткое время HTC стал любимым и модным смартфоном для продвинутых пользователей, и поэтому сегодня мы предлагаем целую линейку HTC», - сказал гендиректор.
По его словам, Orange изменил культуру использования смартфонов iPhone, BlackBerry и НТС армянскими пользователями, «поскольку теперь у них есть доступ к официальным магазинам соответствующих торговых марок, и владельцы могут использовать свои телефоны оптимальным образом».
«До того, как мы представили, к примеру, Blackberry, он использовался в Армении в качестве обычного телефона, поскольку его возможности были недоступны. Теперь телефон является для пользователей не просто предметом роскоши, но и полезным инструментом, что, на мой взгляд, является важным сдвигом», - сказал Бруно Дютуа.
Отвечая на вопрос о том, что привлекает абонентов в Orange, гендиректор компании выразил мнение, что это в первую очередь простота тарифных планов, понятная структура услуг и дружелюбное обслуживание.
«Конечно, помимо этого, мы предлагаем лучшее сочетание цены и качества; наши абоненты знают, что с Orange они будут пользоваться самыми инновационными услугами по разумным ценам», - сказал Бруно Дютуа.