15:41 | 08.02.11 | Նորություններ | 4648
Երեւան/Մեդիամաքս/. Microsoft-ի հայաստանյան ներկայացուցչությունը եւ World Vision Armenia բարեգործական կազմակերպությունն այսօր Երեւանում ամփոփել են ինտերնետից օգտվելու անվտանգության մասին տեսահոլովակների մրցույթի արդյունքները` պատրաստված 14-ից 18 տարեկան դպրոցականների կողմից:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, մրցույթի արդյունքներին նվիրված մամուլի ասուլիսում Microsoft-ի հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանն ասել է, որ մրցույթը նվիրված է Անվտանգ ինտերնետի միջազգային օրվան եւ ուղղված է երեխաների ինտերնետային գրագիտության բարձրացմանը: Մրցույթին ներկայացվել է 60 աշխատանք, որոնցից լավագույնների հեղինակները ստացել են տարբեր պարգեւներ:
Գրիգոր Բարսեղյանի խոսքերով, այդ տեսահոլովակներով ձայնասկավառակները կտարածվեն ՀՀ 6 մարզերի 25 դպրոցներում, որտեղ Microsoft-ի հայաստանյան գրասենյակի աշխատակիցները մեկ ամսվա ընթացքում դասախոսություններով հանդես կգան հաղորդակցության ժամանակակից միջոցներից անվտանգ օգտվելու կանոնների մասին:
World Vision Armenia-ի կրթության գծով փորձագետ Հասմիկ Մինասյանը նշել է, որ կազմակերպությունն, իր հերթին, կտեղայնացնի եւ կտարածի երեխաների ինտերնետային գրագիտության բարձրացմանն ուղղված ուսումնական նյութեր:

15:41 | 08.02.11 | Новости | 4757
Ереван/Медиамакс/. Армянское представительство Microsoft и благотворительная организация World Vision Armenia подвели сегодня в Ереване итоги конкурса видеороликов о правилах безопасности пользования интернетом, подготовленных школьниками в возрасте от 14 до 18 лет.
Как сообщает Медиамакс, выступая на пресс-конференции по итогам конкурса, директор армянского представительства Microsoft Григор Барсегян сказал, что конкурс приурочен к Международному дню безопасного интернета и нецелен на повышение интернет-грамотности детей. На конкурс было представлено 60 работ, авторы лучших из которых получили различные награды.
По словам Григора Барсегяна, диски с данными видеориликами будут розданы в 25 школах 6 марзов Армении, где сотрудники армянского офиса Microsoft в течение месяца выступят с лекциями о правилах безопасного пользованиями современными средствами коммуникации.
Эксперт по линии образования World Vision Armenia Асмик Минасян отметила, что организация, в свою очередь, будет локализировать и распространять учебные материалы по повышению интернет-грамотности детей.