16:42 | 22.02.11 | Նորություններ | 4060
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” ընկերության եւ “Վէմ” հրատարակչության նախաձեռնությամբ մեկնարկել է “Խոսենք հայերեն” մշակութային քարոզարշավը:
“Խոսենք հայերեն” մշակութային քարոզարշավի շրջանակներում այսօր ներկայացվել են “Դորլինգ Քինդերսլի”(Dorling Kindersley) հրատարակչության “Իմ առաջին գիրքը” շարքի 10 հայերեն հրատարակությունները: Շարքի հայերեն հրատարակություններից յուրաքանչյուրը լույս է տեսել 5000-ական օրինակով, որից մի մասը բաժանվելու է բարեգործական նպատակներով:
“Վէմ” հրատարակչության ղեկավար տեր Մեսրոպ քահանա Արամյանն ասել է, որ գրքերը նախատեսված են նախադպրոցական տարիքի երեխաների համար, եւ դրանց միջոցով տարբեր ազգության միլիոնավոր երեխաներ ճանաչում են իրենց մայրենի լեզուն:
Նրա խոսքերով`հրատարակությունները նպատակ ունեն շրջանառության մեջ դնել առօրյայում գործածվող բազմաթիվ բառերի հայերեն համարժեքները:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ” ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն էլ իր հերթին ասել է, որ իրենց ընկերությունը միշտ պատրաստ է օժանդակել նման նախաձեռնություններին` լեզվի պահպանության եւ հայրենիքի առաջխաղացման համար:

Yerevan/Mediamax/. Today, at the initiative of “VivaCell-MTS” Company and “Vem” publishing house, “Let’s Speak Armenian” cultural campaign was launched.
Today, within the framework of “Let’s Speak Armenian” campaign, 10 Armenian publications from “My First Book” series of “Dorling Kindersley” were presented. Each book is published in 5000 copes, a part of which will be distributed for charitable purposes.
The Director of “Vem” publishing house father Mesrop Aramyan stated that the books are meant for children of pre-school age, and by means of these books millions of children of various nationalities learn their native language.
According to him, the books aim at putting into circulation Armenian equivalents of numerous words.
In his turn, General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian stated that their company is always ready to support such projects aiming at preserving and developing the native language.