Արա Վարդանյանը, Ռալֆ Յիրիկյանն ու Հովիկ Մուսայելյանը (Լուսանկարը` PanARMENIAN Photo)
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը “Հայաստան” համահայկական հիմնադրամին կհատկացնի 22 մլն դրամ` 2011թ. “ՏՏ ոլորտում համաշխարհային ներդրման համար” նախագահական ամենամյա մրցանակի ֆինանսավորման նպատակով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի, “Հայաստան” հիմնադրամի եւ Synopsys Armenia ընկերության միջեւ եռակողմ հուշագրի ստորագրումից հետո “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ այդպիսի ծրագրերը նպաստում են Հայաստանում ՏՏ-ոլորտի զարգացմանը:
Synopsys Armenia-ի տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանը տեղեկացրել է, որ 2011թ. նախագահական մրցանակի դափնեկրի անունը հայտնի կդառնա 1.5-2 ամիս հետո:
Մրցանակն ունի 5 հավակնորդ, որոնց թեկնածություններն առաջադրվել են IT-ոլորտի միջազգային եւ տեղական կազմակերպությունների կողմից: Հովիկ Մուսայելյանը նշել է, որ հաղթողի ընտրության համար հիմնական չափանիշը բացառիկ ավանդն է IT-ոլորտի զարգացման գործում:
“ՏՏ ոլորտում համաշխարհային ներդրման համար” նախագահական մրցանակի առաջին դափնեկիրը 2010թ. դարձել էր Intel կորպորացիայի տնօրենների խորհրդի նախկին նախագահ Քրեյգ Բարեթը (Creig Barret):

Ара Варданян, Ральф Йирикян и Овик Мусаелян (PanARMENIAN Photo)
Ереван/Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» предоставит Всеармянскому фонду «Айастан» 22 млн драмов для присуждения в 2011 году ежегодной президентской премии «Международный авторитет в IT-сфере».
Как сообщает Медиамакс, после подписания трехстороннего меморандума между «ВиваСелл-МТС», фондом «Айастан» и компанией Synopsys Armenia, гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян отметил, что подобные программы содействуют развитию IT-сферы в Армении.
Директор Synopsys Armenia Овик Мусаелян сообщил, что имя лауреата президентской премии 2011 года станет известно через 1,5-2 месяца. На получение премии есть пять претендентов, кандидатуры которых выдвинуты международными и местными организациями сферы IT.
Овик Мусаелян отметил, что главным критерием для выбора победителя является исключительный вклад в развитие IT-сферы.
Первым лауреатом президентской премии «Международный авторитет в IT-сфере» в 2010 году стал бывший председатель Совета директоров корпорации Intel Крейг Баррет (Creig Barret).