“ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը հայտարարում են Զատիկի, գարնան եւ վերածննդի թեմային նվիրված նոր ստեղծագործական ծրագրի մեկնարկի մասին:
Մասնակցությունն անվճար է: 12-17 տարեկան պատանիների համար սեմինարները կանցկացվեն Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում հանգստյան օրերին, մինչեւ ապրիլի 10 ներառյալ: Ստեղծագործական ծրագրերի անցկացման նպատակով հրավիրվել են հայկական մշակույթի, դիզայնի եւ ազգագրության հայտնի մասնագետներ եւ նկարիչներ` Նուռը (Արման Դավթյան), Սոնա Թաշչյանը, Լիլիթ Ավետյանը, Լիլիթ Ստեփանյանը եւ Լուսիկ Ագուլեցին:
Ստեղծագործական սեմինարների հիմնական նպատակն է` նոր գաղափարների ստեղծումն ու հին խորհրդանիշերի նորովի մեկնաբանումը:
“Ինչպես եւ մեր մյուս ծրագրերը Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի Զատկական ծրագիրը թույլ կտա մեր երիտասարդ այցելուներին մտորել անցյալի եւ ներկայի երկխոսության, ավանդույթների եւ նորարարությունների մասին: Աշխատանքը հայտնի նկարիչների, դիզայներների եւ ազգագրագետների հետ նրանց համար անշուշտ կհանդիսանա յուրահատուկ ստեղծագործական փորձ”, - նշեց Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի գործադիր տնօրենի ժ/պ Վահագն Մարաբյանը:
“Հաճելի է, որ “ԱրմենՏել” ընկերության եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի համագործակցության հենց առաջին նախագիծը` շատ հետաքրքիր, պայծառ եւ ստեղծագործ ծրագիր է: Վստահ եմ, որ մասնակից պատանիները ձեռք կբերեն ժողովրդական խորհրդանիշների նոր տեսլական եւ ընկալում, իսկ հաճելի հիշողությունը կուղեկցի ամբողջ կյանքի ընթացքում ”, - ասաց “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Մասնակցության համար կարելի է դիմել Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոն` 010541932 եւ 010541934 հեռախոսահամարներով:

“ArmenTel” Director General Igor Klimko
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” CJSC (Beeline trademark) jointly with the Gafesjian Center for the Arts launched a new creativity program for teenagers aged 12-17 devoted to the themes of Easter, spring and revival.
The participation in the program is free of charge. Creativity workshops will be held on weekends in the Cafesjian Center for the Arts till April 10. The workshops will involve such famous personalities in Armenian art as Nur (Arman Davtyan), ethnographer Sonya Tashchian, designers Lilit Avetian, Lilit Stepanian and Lusik Aguletsi.
The creativity workshops aim at generating new ideas and new interpretations for ancient symbols.
“Like our other educational programs, the CCA Easter program is called to help our young visitors think over the dialogue between the past and the present, about traditions and innovations. The work with famous painters, designers, ethnographers will certainly become a unique creative experience for them,” Acting Director of the Gafesjian Center for the Arts, Vahagn Marabian stated.
“I am happy that the first project within the framework of cooperation between CCA and “ArmenTel” is a very interesting and bright program for teenagers. I believe that the teenagers who take part in this creativity program, will have a new vision and perception of folk symbols, and pleasant memories they stay with them during whole their life,” “ArmenTel” Director General Igor Klimko stated.
For details about the program one may contact the Cafesjian Center for the Arts at 010-541932 and 010-541934.