“ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը հայտարարում են Զատիկի, գարնան եւ վերածննդի թեմային նվիրված նոր ստեղծագործական ծրագրի մեկնարկի մասին:
Մասնակցությունն անվճար է: 12-17 տարեկան պատանիների համար սեմինարները կանցկացվեն Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում հանգստյան օրերին, մինչեւ ապրիլի 10 ներառյալ: Ստեղծագործական ծրագրերի անցկացման նպատակով հրավիրվել են հայկական մշակույթի, դիզայնի եւ ազգագրության հայտնի մասնագետներ եւ նկարիչներ` Նուռը (Արման Դավթյան), Սոնա Թաշչյանը, Լիլիթ Ավետյանը, Լիլիթ Ստեփանյանը եւ Լուսիկ Ագուլեցին:
Ստեղծագործական սեմինարների հիմնական նպատակն է` նոր գաղափարների ստեղծումն ու հին խորհրդանիշերի նորովի մեկնաբանումը:
“Ինչպես եւ մեր մյուս ծրագրերը Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի Զատկական ծրագիրը թույլ կտա մեր երիտասարդ այցելուներին մտորել անցյալի եւ ներկայի երկխոսության, ավանդույթների եւ նորարարությունների մասին: Աշխատանքը հայտնի նկարիչների, դիզայներների եւ ազգագրագետների հետ նրանց համար անշուշտ կհանդիսանա յուրահատուկ ստեղծագործական փորձ”, - նշեց Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի գործադիր տնօրենի ժ/պ Վահագն Մարաբյանը:
“Հաճելի է, որ “ԱրմենՏել” ընկերության եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի համագործակցության հենց առաջին նախագիծը` շատ հետաքրքիր, պայծառ եւ ստեղծագործ ծրագիր է: Վստահ եմ, որ մասնակից պատանիները ձեռք կբերեն ժողովրդական խորհրդանիշների նոր տեսլական եւ ընկալում, իսկ հաճելի հիշողությունը կուղեկցի ամբողջ կյանքի ընթացքում ”, - ասաց “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Մասնակցության համար կարելի է դիմել Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոն` 010541932 եւ 010541934 հեռախոսահամարներով:

10:03 | 14.03.11 | Новости | 4553
Ереван/Медиамакс/. ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) совместно с Центром искусств Гафесчян объявляют о начале новой творческой программы для подростков 12-17 лет, посвященной тематике Святой Пасхи, весны и возрождения.
Участие в программе бесплатно. Семинары будут проходить по выходным дням в Центре искусств Гафесчян до 10 апреля включительно. Для проведения творческих программ, приглашены известные специалисты: дизайнер Нур (Арман Давтян), этнограф Соня Ташчян, дизайнеры Лилит Аветян, Лилит Степанян и Лусик Агулеци.
Основная идея творческих семинаров 0 создание новых идей и новых интерпретаций древних символов.
«Как и прочие наши образовательные программы, Пасхальная программа Центра искусств Гафесчян поможет нашим юным посетителям задуматься о диалоге прошлого и настоящего, о традициях и инновациях. Работа с известными художниками, дизайнерами, этнографами безусловно станет для них уникальным творческим опытом», - сказал и.о. исполнительного директора Центра искусств Гафесчян Ваагн Марабян.
«Мне очень приятно, что первым проектом в рамках сотрудничества компании «АрменТел» и Центра искусств Гафесчян стала очень интересная, по-весеннему яркая творческая программа для подростков. Я уверен, что юноши и девушки, которые примут в ней участие, приобретут новое видение и восприятие народных символов, разовьют свой кругозор, а приятные воспоминания пронесут через всю свою жизнь», - отметил гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
По вопросам участия в программе можно обратиться в Центр искусств Гафесчян по телефонам 010-541932 и 010-541934.