Նարինե Մկրտչյան (Photolure)
Երեւան, Մեդիամաքս: Business Software Alliance (BSA) միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչ Նարինե Մկրտչյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանում շարունակում են խախտել Microsoft ընկերության ծրագրերի հեղինակային իրավունքները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Նարինե Մկրտչյանն ասել է, որ ընկերության հեղինակային իրավունքները հիմնականում խախտվում են նյութական կրիչներ, համակարգիչներ վաճառող խանութների, որոշ վարկային կազմակերպությունների եւ ապահովագրական ընկերությունների կողմից, որոնք օգտագործում են Microsoft-ի չլիցենզավորված ծրագրեր:
BSA ներկայացուցչի խոսքերով, լիցենզավորված ծրագրերի օգտագործման դեպքում ավելանում է նաեւ հակերային հարձակումներից էլեկտրոնային կայքերի պաշտպանվածության մակարդակը:
BSA-ն ծրագրային ապահովման արտադրողների ասոցիացիա է, որի գործունեությունն ուղղված է թվային աշխարհի ապահովությանն ու օրինականությանը: Հայաստանում կազմակերպությունը հանդես է գալիս Microsoft ընկերության հեղինակային իրավունքների պաշտպանությամբ:

Narine Mkrtchyan (Photolure)
YerevanMediamax/. Representative of international Business Software Alliance (BSA) organization Narine Mkrtchyan stated today that copyright for software support of Microsoft Company continues being violated in Armenia.
Mediamax reports that Narine Mkrtchyan stated that mainly stores, which deal with sale of discs, computers, as well as some credit organizations and insurance companies, which use unlicensed Microsoft programs, violate the copyright of the company.
According to BSA representative, the level of protection of websites from hacker attacks will also increase if licensed programs are used.
BSA is an association of software support producers. In Armenia the organization is the defender of Microsoft Company’s copyright.