11:27 | 14.04.11 | Նորություններ | 4872
Երեւան/Մեդիամաքս/. “Մեգա Պանտեր” ՍՊԸ-ն, որը հանդես է գալիս MegaPay ապրանքանիշով, հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ հետ համագործակցության մեկնարկի մասին:
Համագործակցության արդյունքում ՀՀ ԱԳՆ վարչական շենքի քաղաքացիների ընդունելության սրահում տեղադրվել է MegaPay վճարային համակարգի տերմինալ, որի միջոցով հյուպատոսական ծառայություններ ստացող քաղաքացիները կարող են տեղում կատարել պետական տուրքի վճարումները: Սա առավել հեշտացրել է քաղաքացիների սպասարկման ընթացակարգը:
“MegaPay ընկերությունը, որ հիմնադրման առաջին իսկ օրվանից բոլոր տեսակի ծառայությունների վճարումն իրականացրել է 0% պահումով, առաջին անգամ սկսկել է համագործակցել նաեւ պետական մարմնի՝ ՀՀ ԱԳՆ հետ: Մեր կողմից կատարվել են սկզբունքային լուրջ փոփոխություններ համակարգի աշխատանքում, ներդրվել են նոր գաղափարներ եւ ծրագրային լուծումներ: Ծրագրի մատչելիության եւ պարզության շնորհիվ քաղաքացիներն առանց որեւէ դժվարությունների կարող են տեղում վճարել անհրաժեշտ պետական տուրքը”, - նշեց ընկերության առեւտրային տնօրեն Գեորգի Խուրշուդյանը:
Վճարումները կատարվում են պարզեցված եղանակով. անհրաժեշտ է  գլխավոր մենյուի մեջ ընտրել “Պետական տուրք” բաժինը, լրացնել համապատասխան դաշտերը, մուտքագրել պահանջվող գումարը եւ կատարել վճարում: Վճարումը կատարելուց հետո վճարողին կտրամադրվի աննդորագիր: Քանի որ սարքը մանրը չի վերադարձնում՝ պահանջվածից ավել վճարված գումարը կարելի է  փոխանցել վճարողի կողմից ընտրված բջջային հեռախոսահամարին:

Yerevan/Mediamax/. “Mega Planet” LLC, which functions under MegaPay trademark, has announced launch of cooperation with the Foreign Ministry of Armenia.
As a result of cooperation, MegaPay payment system terminal has been placed in the citizens’ reception hall of the Armenian Foreign Ministry’s administrative building, with the help of which the citizens, who receive consular services, can make the state duty payments on the spot. This has facilitated the service procedure of the citizens.
“MegaPay Company, which has been realizing any types of services with 0% commission since the day of its establishment, has for the first time launched cooperation with a state structure – Armenian Foreign Ministry. We have realized serious principle changes in the operation of the system, new ideas and software solutions have been introduced. Due to comprehensibility and simplicity of the program, the citizens pay for the necessary state duty on the spot without any difficult”, Commercial Director of the Company Georgi Khurshudyan stated.
The payments are made according to a simplified order: one should choose “State Duty” section in the main menu, fill in the necessary fields, insert the necessary sum and make the payment. After making the payment, the payer will be provided a check. Since the machine does not return change, the excessive sum can be transferred to the phone number account, chosen by the payer.