13:12 | 19.04.11 | Նորություններ | 5302
Երեւան: Մեդիամաքս: «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր հայտարարել է, որ իր ղեկավարած ընկերությունն արդեն 16 տարի «հանդիսանում է ՀՀ հեռահաղորդակցային շուկայի առանցքային դերակատարը»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Իգոր Կլիմկոն այդ մասին ասել է այսօր Երեւանում կայացած Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային համագործակցության առաջին համաժողովի ընթացքում:
«Այսօր, ռուսական ներդրումների շնորհիվ, մեր ընկերությունը հանդիսանում է երկրում բարձր տեխնոլոգիաների զարգացման հիմնական շարժիչ ուժը: Մենք ներկա ենք հեռահաղորդակցային շուկայի բոլոր հատվածներում»,- ասել է ընկերության ղեկավարը:
Նա նշել է, որ «ՎիմպելԿոմ»-ի կողմից 2006թ. «ԱրմենՏել»-ի ձեռք բերումից հետո ձեւավորվեց նոր բիզնես-ռազմավարություն` ուղղված երկրի հեռահաղորդակցային հատվածի համալիր զարգացմանը:
«Դա հանգեցրել է լայնաշերտ ինտերնետ հասանելիության նկատմամբ պահանջարկի “պայթյունի”, խթանել է ինտերնետի հայաստանյան հատվածի զարգացումը, ազդակ է հանդիսացել էլեկտրոնային կառավարության, էլեկտրոնային առեւտրի, նոր մեդիաների զարգացման համար: Հարյուրավոր միլիոն դոլարների ներդրումները, մայրաքաղաքի եւ շրջանների հավասարաչափ զարգացման ձգտումը, մարքեթինգային նոր նախաձեռնությունների մշակումը եւ կշռադատված գնային քաղաքականությունը մեզ թույլ են տալիս պարբերաբար կատարելագործել մեր առաջարկները եւ մնալ ՀՀ ողջ հեռահաղորդակցային ոլորտի զարգացման ֆլագմանը»,- հայտարարել է Իգոր Կլիմկոն:
Նա նկատել է, որ «բջջային կապի ոլորտում կոշտացած մրցակցության պայմաններում «ԱրմենՏել» ընկերությունը կայուն բազմապատկում է իր բաժանորդային բազան»:
Իգոր Կլիմկոն տեղեկացրել է, որ նախորդ տարվա ընթացքում ընկերությանը հաջողվել է եռապատկել լայնաշերտ հասանելիության բաժանորդների թիվը, եւ այժմ այն հասնում է ավելի քան 70 հազարի:
«Հենց շարժական եւ լայնաշերտ ինտերնետն է «ԱրմենՏել» ընկերությունն ընտրել որպես հետագա զարգացման առաջնահերթ ուղղություն»,- ասել է ընկերության գլխավոր տնօրենը:

13:12 | 19.04.11 | Новости | 5345
Ереван/Медиамакс/. Гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко заявил сегодня, что руководимая им компания уже 16 лет «является ключевым игроком телекоммуникационного рынка Армении».
Как сообщает Медиамакс, Игорь Климко сказал об этом, выступая сегодня в Ереване на первом армяно-российском межрегиональном форуме.
«Компания стоит у истоков зарождения телекоммуникационной индустрии, и сегодня, благодаря российским инвестициям, является основным драйвером развития высоких технологий в стране. Мы представлены во всех сегментах телекомоммуникационного рынка», - сказал глава компании.
Он отметил, что после приобретения «АрменТела» «ВымпелКом»-ом в 2006 году была сформулирована новая бизнес-стратегия, направленная на комплексное развитие телекоммуникационного сектора страны.
«Это привело к взрыву спроса на услуги широкополосного доступа в Интернет, подстегнуло развитие армянского сектора Интернет, стало заделом для развития электронного правительства, электронной коммерции, новых медиа. Инвестиции в сотни миллионов долларов, стремление к равномерному развитию столицы и регионов, разработка новых маркетинговых инициатив и взвешенная ценовая политика позволяют нам регулярно совершенствовать свои предложения и оставаться флагманом развития всей телекоммуникационной сферы Армении», - заявил Игорь Климко.
Он заметил, что «в условиях ужесточившейся конкуренции в сфере сотовой связи компания «АрменТел» стабильно преумножает свою абонентскую базу».
Игорь Климко сообщил, что за прошедший год компании удалось утроить число абонентов широкополосного доступа, и сейчас их более 70 тысяч.
«Именно мобильный и широкополосный доступ в Интернет компания «АрменТел» выбрала приоритетным направлением для дальнейшего развития», - сказал гендиректор компании.