13:12 | 19.04.11 | Նորություններ | 5302
Երեւան: Մեդիամաքս: «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր հայտարարել է, որ իր ղեկավարած ընկերությունն արդեն 16 տարի «հանդիսանում է ՀՀ հեռահաղորդակցային շուկայի առանցքային դերակատարը»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Իգոր Կլիմկոն այդ մասին ասել է այսօր Երեւանում կայացած Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային համագործակցության առաջին համաժողովի ընթացքում:
«Այսօր, ռուսական ներդրումների շնորհիվ, մեր ընկերությունը հանդիսանում է երկրում բարձր տեխնոլոգիաների զարգացման հիմնական շարժիչ ուժը: Մենք ներկա ենք հեռահաղորդակցային շուկայի բոլոր հատվածներում»,- ասել է ընկերության ղեկավարը:
Նա նշել է, որ «ՎիմպելԿոմ»-ի կողմից 2006թ. «ԱրմենՏել»-ի ձեռք բերումից հետո ձեւավորվեց նոր բիզնես-ռազմավարություն` ուղղված երկրի հեռահաղորդակցային հատվածի համալիր զարգացմանը:
«Դա հանգեցրել է լայնաշերտ ինտերնետ հասանելիության նկատմամբ պահանջարկի “պայթյունի”, խթանել է ինտերնետի հայաստանյան հատվածի զարգացումը, ազդակ է հանդիսացել էլեկտրոնային կառավարության, էլեկտրոնային առեւտրի, նոր մեդիաների զարգացման համար: Հարյուրավոր միլիոն դոլարների ներդրումները, մայրաքաղաքի եւ շրջանների հավասարաչափ զարգացման ձգտումը, մարքեթինգային նոր նախաձեռնությունների մշակումը եւ կշռադատված գնային քաղաքականությունը մեզ թույլ են տալիս պարբերաբար կատարելագործել մեր առաջարկները եւ մնալ ՀՀ ողջ հեռահաղորդակցային ոլորտի զարգացման ֆլագմանը»,- հայտարարել է Իգոր Կլիմկոն:
Նա նկատել է, որ «բջջային կապի ոլորտում կոշտացած մրցակցության պայմաններում «ԱրմենՏել» ընկերությունը կայուն բազմապատկում է իր բաժանորդային բազան»:
Իգոր Կլիմկոն տեղեկացրել է, որ նախորդ տարվա ընթացքում ընկերությանը հաջողվել է եռապատկել լայնաշերտ հասանելիության բաժանորդների թիվը, եւ այժմ այն հասնում է ավելի քան 70 հազարի:
«Հենց շարժական եւ լայնաշերտ ինտերնետն է «ԱրմենՏել» ընկերությունն ընտրել որպես հետագա զարգացման առաջնահերթ ուղղություն»,- ասել է ընկերության գլխավոր տնօրենը:

13:12 | 19.04.11 | News | 5295
Yerevan/Mediamax/. Director General of “ArmenTel” CJSC Igor Klimko said today that it’s been already 16 years that the company “has been the key player on the Armenian telecommunications market.”
Igor Klimko said this at the First Armenian-Russian Interregional Forum in Yerevan today, Mediamax reports.
“The company has always been at origins of telecommunications industry, and today, due to Russian investments, it is the main driver of high technologies in the country. We are represented in all segments of the telecommunications market,” Igor Klimko stated.
He noted that after “VimpelCom” acquired “ArmenTel” in 2006, a new business strategy aimed at the complex development of country’s telecommunications sector has been formed.
“It resulted in a boom of demand for broadband Internet, bolstered development of the Armenian Internet-sector and became the groundwork for the development of e-governance, e-commerce and new types of media. Investments totaling hundreds of millions of dollars, strive for the equal development of the capital and regions, elaboration of new marketing initiatives and the balanced price policy allow us regularly improving our offers and remain the leader of development of the whole telecommunications sphere of Armenia,” Igor Klimko said.
He also noted that “in conditions of toughened competition in the mobile sphere “ArmenTel” Company stably multiplies its subscriber base.”
According to Igor Klimko, in 2010 the company managed to treble the number of users of broadband internet up to 70 000.
“ArmenTel” has chosen mobile and broadband Internet as a priority direction for future development,” “ArmenTel” Director General concluded.