12:54 | 05.05.11 | Նորություններ | 4084
Երեւան: Մեդիամաքս: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ստանձնել է «Վերածնունդ» միջազգային մրցույթ-փառատոնի գլխավոր հովանավորությունը` հատկացնելով 12 միլիոն դրամ:
“Գյումրի քաղաքը հնուց ի վեր հայտնի է որպես մշակույթի, արվեստների ինքնատիպ քաղաք: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, իր համեստ ներդրումն ունենալով ազգային ինքնության պահպանման ու զարգացման վեհ գործին, աջակցում է “Վերածնունդ” փառատոնին` Գյումրիի ժողովրդին մաղթելով ստեղծագործական կորով եւ դժվարություններին դիմակայելու անկոտրում կամք”,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Մրցույթ-փառատոնի կազմակերպիչներն են ՀՀ մշակույթի նախարարությունը, Մարդկային ռեսուրսների զարգացման “Փյունիկ” համահայկական հիմնադրամը եւ Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի Գյումրու մասնաճյուղը: Փառատոնն անցկացվում է ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո:
Մրցույթ-փառատոնին մասնակցում են Հայաստանի բոլոր մարզերի, ինչպես նաեւ 22 երկրի շուրջ 1100 պատանի եւ երիտասարդ երաժիշտ-կատարողներ:

12:54 | 05.05.11 | Новости | 4180
Ереван/Медиамакс/. “ВиваСелл-МТС” выступил генеральным спонсором международного конкурса-фестиваля “Возрождение”, выделив на его проведение 12 миллионов драмов.
“С давних времен город Гюмри известен как город культуры и искусства. Внося свой скромный вклад в сохранении национальной идентичности и развитии, “ВиваСелл-МТС” содействует фестивалю “Возрождение”, желая гюмрийцам творческую энергию и непоколебимую волю. Мы гордимся тем, что содействуем культурному возрождению города Гюмри”, - отметил гендиректор “ВиваСелл-МТС” Ральф Йирикян.
Организаторами конкурса-фестиваля являются министерство культуры Армении, всеармянский фонд развития человеческих ресурсов “Пюник” и Гюмрийский филиал Ереванской государственной консерватории им. Комитаса.
Фестиваль проходит под высоким патронажем первой леди Армении Риты Саргсян.
В конкурсе-фестивале участвуют 1100 молодых исполнителей и музыкантов из всех регионов Армении и 22 стран.