16:03 | 06.05.11 | Նորություններ | 5201
Երեւան: Մեդիամաքս: 2011թ. առաջին եռամսյակի արդյունքներով ՀՀ հեռահաղորդակցության ոլորտի 2 ընկերություններ ընդգրկվել են խոշորագույն հարկատուների ցանկի առաջին հնգյակում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշ) վճարած հարկերի ծավալով զբաղեցրել է 4-րդ տեղը: Ընկերության կողմից վճարած հարկերի ընդհանուր ծավալը առաջին եռամսյակում կազմել է 3 մլրդ 144 մլն 790,4 հազ. դրամ:
5-րդ տեղում է «Ղ-Տելեկոմ» ՓԲԸ-ն (VivaCell-MTS ապրանքանիշ), որը վճարել է 2 մլրդ 437 մլն 569.7 հազ. դրամի հարկեր:
Առաջին կիսամյակի արդյունքներով «Օրանժ Արմենիա» ՓԲԸ-ն զբաղեցրել է 11-րդ տեղը` վճարելով 1 մլրդ 281 մլն 44,8 հազ. դրամի հարկեր:
Ցանկի 78-րդ տեղում է GNC Alfa ինտերնետ-պրովայդերը (219 մլն 390.9 հազ. դրամ): Մեկ այլ մեծածախ ինտերնետ-պրովայդեր` Fibernet Communication-ը, զբաղեցրել է 481-րդ տեղը` վճարելով 34 մլն 270.7 հազ. դրամի հարկեր:
Ucom ինտերնետ-պրովայդերը առաջին եռամսյակի արդյունքներով վճարել է 46 մլն 965.6 դրամ` զբաղեցնելով 362-րդ տեղը (2009թ. կառավարության հակաճգնաժամային միջոցառումների շրջանակներում ընկերությունն իրավունք էր ստացել ԱԱՀ վճարումը հետաձգել 3 տարով):
ՀՀ 1000 խոշորագույն հարկատուների ցանկում ընդգրկվել են եւս 3 ինտերնետ-պրովայդերներ` iCON Communications (645-րդ տեղ, 26 մլն 198,1 հազ.), ADC (658-րդ տեղ, 25 մլն 802,2 հազ.) եւ Arminco (947-րդ տեղ, 16 մլն 369,1 հազ.):
Առաջին եռամսյակում կատարված սոցիալական վճարումների ծավալով ՀՀ հեռահաղորդակցային ընկերությունների շարքում առաջատարը ԱրմենՏելն է (6-րդ տեղ, 254 մլն դրամ), նրան հաջորդում է Ղ-Տելեկոմը (7-րդ տեղ, 230 մլն): Օրանժ Արմենիան սոցիալական վճարումների ծավալով զբաղեցրել է 42-րդ տեղը (55.7 մլն դրամ):

16:03 | 06.05.11 | Новости | 5312
Ереван/Медиамакс/. 2 телекоммуникационные компании вошли в первую пятерку крупнейших налогоплательщиков Армении в первом квартале 2010 года.
Как сообщает Медиамакс, ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) по объему выплаченных налогов заняло 4 место. Общая сумма выплаченных компанией налогов в первом квартале составила 3 млрд. 144 млн. 790.4 тыс. драмов.
На 5-м месте ЗАО «К-Телеком» (торговая марка VivaCell-MTS), выплатившее 2 млрд. 437 млн. 569.7 тыс. драмов налогов.
ЗАО «Оранж Армения» по итогам первого квартала заняло 11-е место среди налогоплательщиков, выплатив 1 млрд. 281 млн. 44,8 тыс. драмов.
На 78-м месте в списке оптовый интернет-оператор Джи-Эн-Си Альфа (219 млн. 390.9 тыс. драмов). Другой оптовый транзитный интернет-оператор Файбернет занял в списке 481 место, уплатив 34 млн 270.7 тыс. драмов налогов.
Интернет-провайдер Ucom по итогам первого квартала выплатил налогов на 46 млн 965.6 драмов, заняв 362 место (в 2009г. в рамках антикризисных мероприятий правительства, компания получила право отсрочить уплату НДС на 3 года).
В числе 1000 крупнейших налогоплательщиков Армении оказались еще 3 интернет-провайдера: iCON Communications (645 место, 26 млн 198,1 тыс.), ADC (658 место, 25 млн 802,2 тыс.) и Arminco (947 место, 16 млн 369,1 тыс.).
По объему уплаченных в первом квартале социальных выплат среди телекоммуникационных компаний Армении лидирует АрменТел (6 место, 254 млн драмов), за ним следует К-Телеком (7 место, 230 млн.). Оранж Армения по сумме социальных выплат находится на 42 месте (55,7 млн драмов).