14:51 | 25.05.11 | Նորություններ | 4967
DigiTec 2011 ֆորումը կոչված է մերձեցնել ՏՏ ընկերություններին եւ նրանց սպառողներին, ասել է «ԱրմենՏել»-ին տնօրենը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հունիսի 24-25-ը Երեւանում կայանալիք DigiTec 2011 ֆորումի շրջանակներում կկայանա հայ-վրացական բիզնես ֆորում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր ասել է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ DigiTec 2011-ին կմասնակցի նաեւ Սինգապուրից ժամանած պատվիրակությունը, որը կներկայացնի աշխարհի ամենաաղքատ երկրներից ամենազարգացած երկրներից մեկը դառնալու փորձը:
«ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ ֆորումը կոչված է մերձեցնել ՏՏ ընկերություններին եւ նրանց սպառողներին:
«Եկել է ժամանակը, որ խոշոր հայկական ընկերությունները գնահատեն նաեւ տեղի ՏՏ կազմակերպությունների պոտենցիալը, որոնց արտադրանքը հաճախ չի զիջում միջազգային կազմակերպությունների արտադրանքին», - ասել է Իգոր Կլիմկոն:

14:51 | 25.05.11 | Новости | 5064
Ереван/Медиамакс/. В рамках предстоящего в Ереване 24-25 июня форума  DigiTec 2011 состоится армяно-грузинский бизнес-форум.
Как сообщает Медиамакс, об этом сказал сегодня исполнительный директор Союза компаний по информационным технологиям (UITE) Карен Варданян.
Он сообщил, что в форуме DigiTec 2011 также примет участие делегация из Сингапура, которая представит опыт трансфорации одной из беднейших стран мира в одну из самых развитых.
Генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко отметил, что форум  призван сблизить IT-компании и их клиентов.
«Пришло время, чтобы крупные армянские компании оценили потенциал местных IT-компаний, продукты которых часто не уступают разработкам международных компаний», - подчеркнул Игорь Климко.