14:07 | 24.08.11 | Նորություններ | 2330
Երեւան: Մեդիամաքս:Samsung-ը ներկայացրել է Galaxy: W, M Pro, Y и Y Pro նոր սմարթֆոնները: Բոլորը աշխատում են Android հարթակի վրա եւ ունեն TouchWiz ֆիրմային ինտերֆեյս, հաղորդում է Cnews-ը` վկայակոչելով Fonearena-ն:
Android 2.3 հարթակով աշխատող բոլոր 4 նորույթները կներկայացվեն սեպտեմբերի սկզբին Բեռլինում կայանալիք IFA ցուցահանդեսում:  Վաճառքի մեկնարկի ամսաթիվն ու արժեքը դեռ հայտնի չեն:
Ակնհայտ է դառնում Samsung գործիքների մակնշման նոր կարգը: Շարքը գլխավորում են S (Super Smart) մոդելները; R (Royal)-ը` ֆունկցիոնալ գործիքներ են, որոնք առավել մոտ են առաջնային մոդելներին; W (Wonder)-ը` միջին գնային միջակայք; M (Magical)-ը ցածր գնային միջակայք եւ Y (Young)-ը սկզբնական դասի մոդելներ: Pro նախածանցը ցույց է տալիս QWERTY ստեղնաշարի առկայությունը:

14:07 | 24.08.11 | Новости | 2333
Ереван/Медиамакс/.Samsung анонсировала новые смартфоны Galaxy: W, M Pro, Y и Y Pro - все на платформе Android и с фирменным интерфейсом TouchWiz, сообщает Cnews cо ссылкой на Fonearena.
Все четыре новинки с версией платформы Android 2.3 будут представлены на выставке IFA, которая пройдет в начале сентября в Берлине. Сроки выхода в продажу и стоимость не сообщаются.
C учетом Galaxy R и новых аппаратов становится видна новая схема маркировки аппаратов Samsung. Модели S (Super Smart) возглавляют линейку; R (Royal) - аппараты с функциональностью, наиболее близкой к флагманским моделям; W (Wonder) - средний ценовой диапазон; M (Magical) - нижний ценовой диапазон и Y (Young) - модели начального класса. Приставка Pro указывает на наличие QWERTY-клавиатуры.