17:35 | 07.09.11 | Նորություններ | 4678
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը հայտարարում է Beeline “Նոր մեդիա դպրոց”-ում ուսումնական երրորդ փուլի մեկնարկի մասին:
Beeline “Նոր մեդիա դպրոց”-ի դասընթացները նախատեսված է այն մարդկանց համար, ովքեր ցանկանում են ծանոթանալ Ինտերնետ հաղորդակցության հիմնական սկզբունքներին եւ կանոններին եւ համացանցի տարբեր հարթակներում վարել ինտերնետ-օրագիր: Դասընթացներն անցկացվում են հայտնի փորձագետների, հանրահայտ բլոգերների եւ ինտերնետ-հաղորդակցությունների մասնագետների կողմից:
Դպրոց ընդունվելու հայտ կարող են ներկայացնել բոլոր ցանկացողները. լրագրողներ, գրողներ, հրապարակախոսներ` բոլոր նրանք, ովքեր ցանկանում են մտքեր փոխանակել իրենց էլեկտրոնային օրագրերի ընթերցողների հետ, հայտնեցին ընկերության մամուլի ծառայությունում:
Ողջունելով երրորդ փուլի մասնակիցներին, ԱրմենՏել” ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն ասաց. «Beeline-Համալսարանի հարկի տակ դուք կծանոթանաք ինտերակտիվ մեդիա աշխարհին, կհանդիպեք հայտնի հայ բլոգերների հետ: Թող ստացած գիտելիքներն ու հմտություններն օգնեն ձեզ ստեղծել որակյալ եւ հետաքրքիր բովանդակություն, որը կներգրավի ընթերցողներ եւ կբարձրացնի Հայաստանում հայալեզու բովանդակության հանրային նշանակությունը»:
Beeline “Նոր մեդիա դպրոց” նախագիծն իրականացվում է «Ժառանգ» ՀԿ-ի հետ համատեղ 2011 թ. հունիսից: Յուրաքանչյուր դասընթացի տեւողությունը երեք շաբաթ է:

17:35 | 07.09.11 | News | 4619
Yerevan /Mediamax/.ArmenTel announced the start of the 3d stream of training in Beeline’s “School of New Media”.
Beeline\'s “School of New Media” training course is meant for a broad auditorium willing to get acquainted with basic principles and rules of Internet communication, learn how to create and keep online journals using major popular platforms. The classes at the school are conducted by recognized experts, popular bloggers, and specialists in the sphere of Internet communication.
All the interested persons, students, journalists, political scientists, writers, writers of political essays and art critics, are eligible to submit applications to the \'\'School of New Media\'\'.
Greeting the School\'s auditorium, ArmenTel CEO Igor Klimko said:
\'\'You are going to take a fascinating and informative excursus into the world of interactive media and to meet with famous Armenian bloggers at Beeline-University. Let the knowledge and skills you are going to acquire here help you create quality and interesting content to attract a reader and enhance the social significance and popularity of the blogs written in the Armenian language.
Beeline has been implementing \'\'School of New Media\'\' project in cooperation with \'\'Zharang\'\' NGO from June 2011. The course duration is 3 months. The classes are conducted at Beeline-University 3 times a week. The training course is free of charge and is meant for persons aged 18-35. Additional information about options of participation in the program can be found at Beeline\'s \'\'School of New Media\'\' (http://nmd.zharang.org) or on Facebook at http://www.facebook.com/normediadproc.