12:44 | 16.09.11 | Նորություններ | 5295
«Բեւեռ»-ը եւ IBM-ը կազմակերպում են սեմինար ֆինանսական եւ հեռահաղորդակցության շուկաների ներկայացուցիչների համար
Երեւան/Մեդիամաքս/. Սեպտեմբերի 29-30 Երեւանում կկայանա երկօրյա տեխնոլոգիական սեմինար ֆինանսական եւ հեռահաղորդակցության շուկաների ներկայացուցիչների համար, որը կազմակերպում է «Բեւեռ» հայաստանյան ՏՏ-ընկերությունը IBM մասնագետների հետ համատեղ:
Ինչպես Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում հայտնել է «Բեւեռ» ընկերության տնօրեն Բորիս Աղաջանյանը, առաջին օրը սեմինարը կանցկացվի  «ՏՏ Ենթակառուցվածքի կառավարում: Տեղեկատվական անվտանգություն» թեմայով, որի ընթացքում կքննարկվեն ՏՏ ենթակառուցվածքների գրագետ եւ արդյունավետ կառավարման եւ  IBM®Tivoli ընտանիքի արտադրանքների հարթակի վրա տեղեկատվական անվտանգության ապահովման խնդիրները:
Սեմինարի երկրորդ օրը կներկայացվի «Բիզնես վերլուծություն: Ընկերության արդյունավետության կառավարում» թեման, որը նվիրված կլինի  բիզնես- վերլուծության, կազմակերպության արդյունավետության եւ ռիսկերի կառավարման, եւ ֆինանսական հաշվետվության վերաբերյալ լուծումներին` Cognos ընտանիքի ապրանքների հարթակների վրա:
«Տեղեկատվական համակարգերի խոցելիությունը նկատելի է հատկապես ֆինանսական եւ հեռահաղորդակցության ոլորտներում, քանի որ մի կողմից մենք գործ ունենք բարդ տեղեկատվական միջավայրի հետ, որտեղ պահվում եւ մշակվում են մեծ ծավալով տվյալներ (տասնյակ եւ ավելի տարիների օրինակ` հիփոթեքային վարկավորում եւ այլն), մյուս կողմից` փորձագետների գնահատմամբ, Հայաստանում  տեղեկատվական համակարգի հենց այս ոլորտներն են չափազանց խոցելի եւ անպաշտպան», - ընդգծել է Բորիս Աղաջանյանը:
Սեմինարը կազմակերպվում է կազմակերպությունների ղեկավարների, տեղեկատվական անվտանգության մասնագետների, ՏՏ-մենեջերների, ֆինանսական տնօրենների եւ կորպորատիվ արդյունավետության կառավարման մենեջերների համար:
Սեմինարին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է նախապես գրանցվել եւ marketing@bever.am հասցեին ուղարկել մասնակցի տվյալները (անուն, ազգանուն, կազմակերպության անվանում, պաշտոն, հեռախոսահամար, էլ-փոստ): Հայտը ներկայացնելու վերջնաժամկետը սեպտեմբերի 23-ն է:

12:44 | 16.09.11 | News | 4502
Yerevan/Mediamax/. A two-day Technology Seminar for representatives of financial and telecommunication markets will be held in Yerevan on September 29-30. The seminar is organized jointly with Armenian “Bever” company and IBM specialists.
As Director of “Bever” Boris Aghajanyan said in the interview to Mediamax, a seminar on “IT Infrastructure Management. Information Security” will be held on September 29. It will focus on issues of organizing competent and effective IT infrastructure management and providing information security solutions based on IBM®Tivoli software.
Seminar on “Increasing Company\'s Security, Risk and Budget Management, Business Analysis and Reporting” will be held on September 30. It will be dedicated to solutions in business analysis and risk and budget management as well as to issues related to financial reporting based on Cognos products.
“The information systems in financial and telecommunication sectors are very vulnerable as on the one hand we deal with a complicated information environment where huge data volumes are processed and kept (up to dozens and more years- for example mortgage crediting), and on the other hand, according to assessments of specialists, these sectors are extremely vulnerable in Armenia,” Boris Aghajanyan stressed.
The seminar is organized for the heads of organizations and information security specialists, IT managers, financial directors and corporate efficiency managers.
For Registration one should register by sending contact details (name, surname, company name, job title, e-mail, tel. number) at marketing@bever.am. The registration deadline is September 23.