12:44 | 16.09.11 | Նորություններ | 5295
«Բեւեռ»-ը եւ IBM-ը կազմակերպում են սեմինար ֆինանսական եւ հեռահաղորդակցության շուկաների ներկայացուցիչների համար
Երեւան/Մեդիամաքս/. Սեպտեմբերի 29-30 Երեւանում կկայանա երկօրյա տեխնոլոգիական սեմինար ֆինանսական եւ հեռահաղորդակցության շուկաների ներկայացուցիչների համար, որը կազմակերպում է «Բեւեռ» հայաստանյան ՏՏ-ընկերությունը IBM մասնագետների հետ համատեղ:
Ինչպես Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում հայտնել է «Բեւեռ» ընկերության տնօրեն Բորիս Աղաջանյանը, առաջին օրը սեմինարը կանցկացվի  «ՏՏ Ենթակառուցվածքի կառավարում: Տեղեկատվական անվտանգություն» թեմայով, որի ընթացքում կքննարկվեն ՏՏ ենթակառուցվածքների գրագետ եւ արդյունավետ կառավարման եւ  IBM®Tivoli ընտանիքի արտադրանքների հարթակի վրա տեղեկատվական անվտանգության ապահովման խնդիրները:
Սեմինարի երկրորդ օրը կներկայացվի «Բիզնես վերլուծություն: Ընկերության արդյունավետության կառավարում» թեման, որը նվիրված կլինի  բիզնես- վերլուծության, կազմակերպության արդյունավետության եւ ռիսկերի կառավարման, եւ ֆինանսական հաշվետվության վերաբերյալ լուծումներին` Cognos ընտանիքի ապրանքների հարթակների վրա:
«Տեղեկատվական համակարգերի խոցելիությունը նկատելի է հատկապես ֆինանսական եւ հեռահաղորդակցության ոլորտներում, քանի որ մի կողմից մենք գործ ունենք բարդ տեղեկատվական միջավայրի հետ, որտեղ պահվում եւ մշակվում են մեծ ծավալով տվյալներ (տասնյակ եւ ավելի տարիների օրինակ` հիփոթեքային վարկավորում եւ այլն), մյուս կողմից` փորձագետների գնահատմամբ, Հայաստանում  տեղեկատվական համակարգի հենց այս ոլորտներն են չափազանց խոցելի եւ անպաշտպան», - ընդգծել է Բորիս Աղաջանյանը:
Սեմինարը կազմակերպվում է կազմակերպությունների ղեկավարների, տեղեկատվական անվտանգության մասնագետների, ՏՏ-մենեջերների, ֆինանսական տնօրենների եւ կորպորատիվ արդյունավետության կառավարման մենեջերների համար:
Սեմինարին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է նախապես գրանցվել եւ marketing@bever.am հասցեին ուղարկել մասնակցի տվյալները (անուն, ազգանուն, կազմակերպության անվանում, պաշտոն, հեռախոսահամար, էլ-փոստ): Հայտը ներկայացնելու վերջնաժամկետը սեպտեմբերի 23-ն է:

12:44 | 16.09.11 | Новости | 5388
Ереван/Медиамакс/.29-30 сентября в Ереване пройдет двухдневный технологический семинар для представителей финансового и телекоммуникационного рынков, который организует армянская IT-компания «Бевер» совместно со специалистами IBM.
Как сообщил в интервью Медиамакс директор компании «Бевер» Борис Агаджанян, в первый день семинар пройдет на тему «Управление IT-инфраструктурой. Информационная безопасность», в ходе которого будут обсуждены вопросы организации грамотного и эффективного управления IT-инфраструктурой  и обеспечения информационной безопасности на платформе продуктов семейства IBM®Tivoli.
Второй день семинара пройдет на тему «Бизнес-аналитика. Управление эффективностью компании» и будет посвящен решениям в области бизнес- аналитики, управлению эффективностью и рисками, а также вопросам финансовой отчетности на платформах продуктов семейства Cognos.
«В финансовом и телекоммуникационном секторах особенно чувствуется уязвимость информационных систем, поскольку, с одной стороны, мы имеем дело со сложной информационной средой, где хранятся и обрабатываются большие объемы данных, требующие длительного хранения (до десятков и более лет – например, ипотечное кредитование и др.)  и, сдругой стороны, по оценкам специалистов, в Армении именно  эти секторы информационной системы крайне уязвимы и незащищены»,- подчеркнул Борис Агаджанян.
Семинар организуется для руководителей организаций, специалистов по информационной безопасности, IT-менеджеров, финансовых директоров и менеджеров по управлению корпоративной эффективностью.
Для участия в семинаре необходимо предварительно зарегистрироваться,  отправив на адрес эл.почты marketing@bever.am название организации, фамилию и имя участника, должность, телефон и адрес эл. почты. Крайний срок подачи заявки - 23 сентября.