17:30 | 23.09.11 | Նորություններ | 4973
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայկական կայքերը «Яндекс. Новости»-ի ծառայության միջոցով օրական միջինը 12 000 անցում են ստանում դեպի իրենց նորությունները:
Այս մասին այսօր Երեւանում  կայացած «Ինչպե՞ս է աշխատում «Яндекс.Новости»-ն”  սեմինարի ժամանակ ասել է ծառայության ղեկավար Լեւ Գերշենզոնը:
Իր խոսքերով, դա «Яндекс. Новости»-ի անցումների ընդհանուր քանակի 3% է կազմում: Ընդհանուր առմամբ ծառայությունում 25 հայկական ինտերնետ-պարբերականներ են գրանցված, որոնք միասին վերցված օրական ապահովում են մոտ 800 նորություններ:
Մեդիամաքս լրատվական գործակալությունը «Яндекс. Новости»-ի հայկական ռեսուրսների ամենամեջբերվող տասնյակի մեջ է:
«Չնայած բավականին համեստ ցուցանիշներին, նախատեսում ենք «Яндекс.Новости»-ն ավելի հարմարավետ դարձնել հայաստանյան օգտագործողների համար»- ասել է Լեւ Գերշենզոնը:
Ներկա պահին յուրաքանչյուր սյուժեի համար գեո-ֆոկուս է հաստատվում եւ “Հայաստան” գեո-ֆոկուսով սյուժեները մտնում են Հայաստանի համար նորությունների թողարկումների մեջ:

17:30 | 23.09.11 | News | 4135
Yerevan/Mediamax/. Armenian sites get an average of 12 000 referrals to their news through Yandex News service.
Lev Gershenzon, the leading developer of the service, said this at the workshop on “How Yandex News works” subject.
According to him, it makes approximately 3 % out of the total number of referrals from Yandex News. All in all, 25 Armenian internet publications are registered in the service and they provide content in the volume of 800 news publications a day.
Mediamax news agency is among the top 10 of the most quoted Armenian resources on Yandex News.
“Despite rather modest indices, we plan to make Yandex News more user-friendly in Armenia”, said Lev Gershenzon.
A geo-focus is determined to each plot at this phase and plots with “Armenia” geo-focus make part of the news publication for Armenia.