17:21 | 05.10.11 | Նորություններ | 4311
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ն (ապրանքանիշը Beeline) այսօր պարգեւատրել է “Հեքիաթների աշխարհում” մանկական նկարի համահայկական մրցույթ-փառատոնի հաղթողներին:
Ցուցահանդեսին ներկայացված 243 նկարներից 38 աշխատանքի հեղինակները նվերներ են ստացել ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության եւ “ԱրմենՏել” ընկերության կողմից:
Հայկական հեքիաթներին նվիրված մրցույթ-փառատոնին ներկայացվել էր շուրջ 1000 աշխատանք աշխարհի 18 երկրից (ԱՄՆ, Արգենտինա, Բելառուս, Բելգիա, Բուլղարիա, Թուրքիա, Իսպանիա, Իրան, Լիբանան, Չինաստան, Ռումինիա, Ռուսաստան, Սիրիա, Ուզբեկստան, Ուկրաինա, Ուրուգվայ, Ֆրանսիա, Քուվեյթ), Արցախից եւ Հայաստանից:
Մրցույթի առաջին փուլից հետո 243 լավագույն նկարներ ցուցադրվել են Երեւանի գեղագիտության ազգային կենտրոնում:
“Գլոբալիզացիայի դարաշրջանում միայն կրթական համակարգը չի կարող ապահովել երիտասարդ սերնդի արդյունավետ դաստիարակությունը: Այն բազմակողմանի եւ բարդ գործընթաց է եւ այստեղ չափազանց կարեւոր է տարբեր կառույցների ներգրավվածությունը: “ԱրմենՏել” ընկերությունը հովանավորում է բազմաթիվ կրթական ծրագրեր, եւ այս մրցույթ-փառատոնը նման համագործակցության վառ օրինակ է: Այն հետապնդում է մեկ ընդհանուր նպատակ` կրթել արժանի սերունդ, որն էլ հետագայում կդառնա պայծառ ապագա կերտելու գրավականն ու երաշխիքը”, - նշել է “ԱրմենՏել” ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:

17:21 | 05.10.11 | News | 4351
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) awarded winners of “In the World of the Fairy-tale” all-Armenian junior painting contest.
Authors of 38 works out of 243 exhibited works were awarded prizes by the Armenian Ministry of Education and Science and ArmenTel.
It’s already the second year the Ministry of Education and Science has organized junior painting contest with ArmenTel support. About 1000 works from Armenia, Argentina, Belarus, Belgium, Bulgaria, Turkey, Spain, Iran, Lebanon, China, Romani, Russia, Syria, USA, Uzbekistan, Ukraine, Uruguay, France, Kuwait and Artsakh were submitted to participation in the contest devoted to the Armenian fairy tales. After the first round, 243 best works were exhibited at the Yerevan Aesthetics Center.
“In the globalization era, the education system by itself can’t ensure worthy upbringing of younger generation. It’s a complex and versatile process and the involvement of various structures is very important. ArmenTel supports many educational projects and this exhibition is one of the vivid examples of cooperation which pursues a single goal – to raise a worthy generation which will become a pledge and guarantee for bright future’’, noted “ArmenTel” CJSC PR Manager Anush Begloyan.