17:21 | 05.10.11 | Նորություններ | 4311
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ն (ապրանքանիշը Beeline) այսօր պարգեւատրել է “Հեքիաթների աշխարհում” մանկական նկարի համահայկական մրցույթ-փառատոնի հաղթողներին:
Ցուցահանդեսին ներկայացված 243 նկարներից 38 աշխատանքի հեղինակները նվերներ են ստացել ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության եւ “ԱրմենՏել” ընկերության կողմից:
Հայկական հեքիաթներին նվիրված մրցույթ-փառատոնին ներկայացվել էր շուրջ 1000 աշխատանք աշխարհի 18 երկրից (ԱՄՆ, Արգենտինա, Բելառուս, Բելգիա, Բուլղարիա, Թուրքիա, Իսպանիա, Իրան, Լիբանան, Չինաստան, Ռումինիա, Ռուսաստան, Սիրիա, Ուզբեկստան, Ուկրաինա, Ուրուգվայ, Ֆրանսիա, Քուվեյթ), Արցախից եւ Հայաստանից:
Մրցույթի առաջին փուլից հետո 243 լավագույն նկարներ ցուցադրվել են Երեւանի գեղագիտության ազգային կենտրոնում:
“Գլոբալիզացիայի դարաշրջանում միայն կրթական համակարգը չի կարող ապահովել երիտասարդ սերնդի արդյունավետ դաստիարակությունը: Այն բազմակողմանի եւ բարդ գործընթաց է եւ այստեղ չափազանց կարեւոր է տարբեր կառույցների ներգրավվածությունը: “ԱրմենՏել” ընկերությունը հովանավորում է բազմաթիվ կրթական ծրագրեր, եւ այս մրցույթ-փառատոնը նման համագործակցության վառ օրինակ է: Այն հետապնդում է մեկ ընդհանուր նպատակ` կրթել արժանի սերունդ, որն էլ հետագայում կդառնա պայծառ ապագա կերտելու գրավականն ու երաշխիքը”, - նշել է “ԱրմենՏել” ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:

17:21 | 05.10.11 | Новости | 4380
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) наградила победителей всеармянского конкурса детских рисунков «В мире сказки».
Авторы 38-и из представленных на выставке 243 работ получили сегодня подарки от министерства образования и науки Армении и АрменТел.
Уже второй год министерство образования и науки организует конкурс детских рисунков при поддержке АрменТел. Для участия в конкурсе, посвященном армянским сказкам, было представлено около 1000 работ из Армении, Аргентины, Беларуси, Бельгии, Болгарии, Турции, Испании, Ирана, Ливана, Китая, Румынии, России, Сирии, США, Узбекистана, Украины, Уругвая, Франции, Кувейта и Арцаха. После первого этапа 243 лучшие работы были представлены на выставке в Ереванском центре эстетики.
«В эпоху глобализации система образования не может в одиночку обеспечить достойное воспитание молодого поколения. Это сложный и многогранный процесс, и здесь очень важна вовлеченность самых разных структур. АрменТел поддерживает множество образовательных проектов, и сегодняшняя выставка является одним из ярких примеров сотрудничества, которое преследует общую цель – воспитать достойное поколение, которое станет залогом и гарантией яркого будущего», - отметила руководитель службы по связям с общественностью ЗАО «АрменТел» Ануш Беглоян.