13:37 | 06.10.11 | Նորություններ | 4590
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր ԱրմեՏելը եւ Edge Gaming ընկերությունը հայտարարել են ESWC կիբեռխաղերի առաջնության հաղթողների անունները, որն անցկացվել էր Երեւանում սեպտեմբերի 24-ից մինչեւ հոկտեմբերի 2-ը:
ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն ընդգծել է, որ կիբեռսպորտը այն հիմնական ուղղություններից է, որին ընկերությունը շարունակաբար աջակցելու է:
“Ուրախ ենք համակարգչային խաղերի սիրահարներին ընձեռել եւս մեկ հնարավորություն մրցելու միմյանց հետ իրենց երկրում, իսկ այս մրցույթի հաղթողներից ակնկալում ենք հաղթանակ եվրոպական մրցաշարում”, - ասել է Իգոր Կլիմկոն:
Edge Gaming ընկերության ներկայացուցիչ Անահիտ Գրիգորյանն էլ տեղեկացրել է, որ առաջնության յուրաքանչյուր անվանակարգի (FIFA 11, PES 2011, Call of Duty) հաղթողները ստացել են դրամական պարգեւներ, իսկ FIFA 11-ի հաղթողներ Կարեն Ծովինարովը, Լեւոն Առաքելյանը եւ Արթուր Առաքելյանը`հնարավորություն ներկայացնելու Հայաստանը ESWC-ի քառորդ եզրափակչում, որը տեղի կունենա Ֆրանսիայում հոկտեմբերի վերջին:
Առաջնության խաղային անվանակարգերում առաջին տեղ զբաղեցրած մասնակիցները հրավիրվել են շրջայց կատարելու ԱրմենՏել-ի հաճախորդների սպասարկման կենտրոնում:

Yerevan/Mediamax/. ArmenTel jointly with Edge Gaming announced the names of the winners of Electronic Sports World Cup (ESWC) championship which was held in Yerevan in the period between September 24 and October 2.
ArmenTel CEO Igor Klimko said that cyber sport is one of the key directions which the company will successively support.
\"We are glad to offer the lovers of computer games another chance to compete with worthy rivals in their motherland. We also expect a victory from the winners at the European tournament,\" Igor Klimko said.
Representative of Edge Gaming Anahit Grigoryan said that the winners in each game nominations (FIFA 11, PES 2011, Call of Duty) received money prizes and the champions in FIFA 11 Karen Tsovinarov, Levon Sakeyan and Artur Arakelyan will represent Armenia at ESWC quarter finals in France in late October