18:31 | 06.10.11 | Նորություններ | 4171
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի պաշտոնական պատվիրակության կազմում այսօր Երեւան է ժամանել Ֆրանս Տելեկոմ Orange Խմբի նախագահ եւ գլխավոր տնօրեն Ստեֆան Ռիշարը:
Այցի ընթացքում Ստեֆան Ռիշարը կունենա մի շարք հանդիպումներ, որոնց թվում նաեւ` Orange Արմենիայի թիմի հետ:
Հոկտեմբերի 7-ին Ստեֆան Ռիշարը Orange-ի գլխավոր խանութում կհյուրընկալի մի շարք պաշտոնատար անձանց, այդ թվում` Ֆրանս-հայկական գործարար ակումբի անդամներին, Ֆրանսիայի արդյունաբերության, էներգետիկայի եւ թվային տնտեսության նախարար Էրիկ Բեսոնին ու Ֆրանսիայի արտաքին առեւտրի գծով պետական քարտուղար Պիեռ Լելուշին:
Ստեֆան Ռիշարը կմասնակցի Երեւանի Ֆրանսիայի հրապարակում Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի նախագահների կողմից ֆրանսիացի նշանավոր քանդակագործ Օգյուստ Ռոդենի հեղինակած արձանի պաշտոնական բացման արարողությանը:

18:31 | 06.10.11 | News | 4178
Yerevan/Mediamax/. Stéphane Richard, Chairman and CEO of France Telecom-Orange, arrived to Yerevan today as a member of a delegation accompanying the French President, Nicolas Sarkozy.
During his stay, Stéphane Richard will also meet with the Orange Armenia team and will attend other meetings with Armenian officials.
On October 7, Stéphane Richard will welcome various officials to the Orange Flagship store, including members of the French-Armenian Business Club, Eric Besson, French Minister of Industry, Energy and Digital Economy, and Pierre Lellouche, State Secretary in charge of Foreign Trade.
He will attend the official inauguration of a statue designed by the renowned French sculptor, August Rodin, by the Presidents of the two countries.
The statue, which is a gift from France to Armenia, has been acquired with the support of Orange, as a sign of France Telecom-Orange\'s commitment to Armenia.