13:41 | 11.10.11 | Նորություններ | 2763
Աշխատակիցների առողջության և անվտանգության պահպանումը հայաստանյան բիզնեսի թույլ կողմերից է, կարծում է Գագիկ Մակարյանը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հոկտեմբերի 11-12-ին Երեւանում անցկացվում է սոցիալական գործընկերությանը նվիրված երկրորդ ազգային համաժողովը, որը կազմակերպվել է Հայաստանի Գործատուների հանրապետական միության կողմից՝ Արմենտել (ապրանքանիշը՝ Beeline) ընկերության աջակցությամբ: Համաժողովի առանցքային թեմաներն են աշխատակիցների անվտանգությունն ու առողջության պահպանումը:
Համաժողովին մասնակցում են աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արթուր Գրիգորյանը, Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության, ինչպես նաև միջազգային այլ հեղինակավոր կազմակերպությունների, տեղական և արտասահմանյան, պետական և ոչ պետական կառույցների ներկայացուցիչներ, փորձագետներ, հայտնել են Արմենտել-ի մամլո ծառայությունում:
«Աշխատուժը մեծ դեր է խաղում մրցունակության բարձրացման և կազմակերպչական գործընթացն առավել արդյունավետ դարձնելու հարցում, սակայն, ցավոք, մեր երկրում այս հանգամանքը դեռևս բոլորը չեն գիտակցում: Աշխատակիցների առողջության պահպանումը և անվտանգության ապահովումն այսօր հանդիսանում է հայաստանյան բիզնեսի թույլ կողմերից մեկը և մենք այս համաժողովի շրջանակում կփորձենք գտնել ճանապարհներ այն հնարավորինս զարգացնելու համար»,- ասել է Հայաստանի գործատուների միության նախագահ Գագիկ Մակարյանը:
«ԱրմենՏել-ը չափազանց կարևորում է իր աշխատակիցների անվտանգությանն ու առողջության պահպանմանն ուղղված համակարգերի կիրառումն ու զարգացումը, այն իր մեջ ներառում է նաև բժշկական ապահովագրության բոլոր տեսակները», - ասել է ԱրմենՏել-ի մարդկային ռեսուրսների կառավարման և կազմակերպական զարգացման տնօրեն Լիանա Խաչատրյանը:

13:41 | 11.10.11 | Новости | 2821
Охрана труда и здоровья сотрудников - одна из слабых сторон армянского бизнеса, считает председатель союза работодателей
Ереван/Медиамакс/. Вторая ежегодная национальная конференция по социальному партнерству проходит в Ереване 11-12 октября при инициативе Республиканского союза работодателей Армении (РСРА) и поддержке компании Арментел (торговая марка - Beeline). Ключевые темы конференции – охрана труда и здоровья сотрудников.
В работе конференции принимают участие министр по труду и социальным вопросам РА Артур Григорян, эксперты Международной организации труда, представители зарубежных и местных государственных и неправительственных структур, сообщили в пресс-службе Арментел.
«Кадры играют большую роль в вопросе повышения конкурентоспособности и эффективности организационных процессов, но, к сожалению, не все в нашей стране это понимают. Охрана труда и здоровья сотрудников является одной из слабых сторон армянского бизнеса, и мы в ходе конференции попытаемся найти пути для улучшения этого аспекта», -  сказал председатель РСРА Гагик Макарян.
«АрменТел придает особое значение формированию и развитию систем обеспечения охраны труда и здоровья сотрудников, которые включают, в том числе, и все виды медицинского страхования», - отметила директор по организационному развитию и работе с персоналом АрменТел Лиана Хачатрян.