10:04 | 15.10.11 | Նորություններ | 4578
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր նախատեսված Yerevan Web Meetings 2011 նախագծի մեկնարկը հետաձգվել է մեկ օրով` Վիենա-Երեւան չվերթի չեղյալ հայտարարելու պատճառով:
Չվերթի չեղյալ հայտարարելու պատճառով Wikimedia Germany-ի նախագահ Սեբաստիան Մոլեսկին, ով պետք է վարի առաջին վարպետության դասը Yerevan Web Meetings 2011 նախագծի շրջանակներում, չի կարողացել ժամանել Հայաստան:
Սեբաստիան Մոլեսկիի վարպետության դասը կկայանա վաղը` հոկտեմբերի 16-ին:
Բոլոր ցանկացողները կարող են հոկտեմբերի 16-ին, ժամը 14:00-ին մուտք գործել www.Itel.am կայք ու դիտել վարպետության դասի օնլայն հեռարձակումը (live streaming):
Սեբաստիան Մոլեսկին կխոսի Wiki գաղափարախոսության, Wikimedia եւ Wikipedia նախագծերի մասին, կներկայացնի Wikipedia-ի կամավորների ընկերակցության աշխատանքի հիմնական սկզբունքները:
Սեբաստիան Մոլեսկին գերմանական Wikipedia-ի համակարգողն ու դատավորն է: Նա նաեւ Մյունխենում գործող NetService24 GmbH ընկերության տնօրենն է:

10:04 | 15.10.11 | Новости | 4628
Ереван/Медиамакс/. Намеченный на сегодня старт проекта Медиамакс Yerevan Web Meetings’11 отложен на один день по причине отмены рейса Вена-Ереван.
Из-за отмены рейса в Ереван не смог прибыть президент Wikimedia Germany Себастиан Молески, который проведет первый мастер-класс.
Мастр-класс Себастиана Молески состоится завтра, 16-го октября. Все желающие могут с 14:00 часов 16-го октября следить за мастер-классом в режиме веб-трансляции (live streaming) на сайте www.Itel.am.
Себастиан Молески представит идеологию Wiki, поговорит о проектах Wikimedia и Wikipedia, расскажет об основных принципах работы сообщества добровольцев Wikipedia.
Себастиан Молески является координатором и арбитром немецкой Wikipedia. Он также является директором компании NetService24 GmbH.