ԱՐԵՎՈՐԴԻ բնապահպանական միջազգային փառատոնին
Երեւան/Մեդիամաքս/. Երեւանում շարունակվում է հոկտեմբերի 14-ին մեկնարկած ԱՐԵՎՈՐԴԻ բնապահպանական միջազգային փառատոնը, որի գլխավոր աջակիցն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:
Փառատոնը բացվեց ինքնատիպ բնապահպանական շքերթով. 500-ից ավելի երեխաներ Երեւանի տարբեր կրթօջախներից կենդանիներ պատկերող զգեստներով դուրս եկան երթի Ազատության հրապարակից: Նրանց երթը շարունակվեց Հյուսիսային պողոտայով մինչեւ Հանրապետության հրապարակ, անցավ Նալբանդյան փողոցով եւ կանգ առավ Շառլ Ազնավուրի հրապարակում:
Արեւորդի փառատոնի փակման պաշտոնական արարողությունը տեղի կունենա հոկտեմբերի 18-ին, Մոսկվա կինոթատրոնում:

Международный фестиваль «Ареворди»
Ереван/Медиамакс/. В Ереване продолжается стартовавший 14-го октября международный экологический фестиваль «Ареворди», генеральным спонсором которого является «ВиваСелл-МТС».
Открытие фестиваля ознаменовалось оригинальным карнавалом - более 500 детей из различных образовательных учреждений в костюмах различных животных вышли на площадь Свободы. Участники шествия прошли по Северному проспекту до площади Республики, и по улице Налбандяна вышли на площадь Шарля Азнавура.
Официальная церемония закрытия фестиваля состоится 18-го октября в кинотеатре «Москва».
Информация о проходящих в рамках фестиваля мероприятиях размещена на сайте www.festival.sunchild.org.