12:59 | 19.10.11 | Նորություններ | 4332
Երեւան: Մեդիամաքս: 2012 թվականի հունվարի 1-ից կգործարկվեն ԱրմենՏել-ի ֆիքսված կապի այլընտրանքային սակագնային փաթեթները, որոնք կկիրառվեն գործող սակագնային փաթեթներին զուգահեռ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը (ՀԾԿՀ) հաստատել է ընկերության կողմից առաջարկված սակագնային փաթեթները:
Փաթեթները ենթադրում են 2 նոր տարբերակ ֆիզիկական անձ բաժանորդների համար եւ 1 նոր տարբերակ իրավաբանական անձ բաժանորդների համար:
Ֆիզանձանց համար առաջին փաթեթը ենթադրում է ներկայումս գործող 1100 դրամ ամսական բաժանորդային վարձի պայմաններում նվազեցնել անվճար տեղական ներցանցային րոպեների քանակը 360-ից մինչեւ 260, սակայն փոխարենը 2 անգամ էժանացնել միջքաղաքային ներցանցային զանգերի սակագինը՝ դարձնելով այն 10 դրամ/րոպե: Անվճար րոպեների սպառումից հետո տեղական ներցանցային զանգերը կարժենան 7 դրամ/րոպե (5-ի փոխարեն):
Ֆիզանձանց համար նախատեսված երկրորդ փաթեթը ենթադրում է 4000 դրամ ամսական բաժանորդային վարձ, փոխարենը՝ 600 անվճար րոպե
տեղական և միջքաղաքային ներցանցային զանգերի համար: Իսկ տեղական և միջքաղաքային ներցանցային զանգերը 601-րդ րոպեից սկսած կարժենան 7 դրամ/րոպե:
Իրավաբանական անձ բաժանորդներին նախատեսվում է առաջարկել ներկայիս 4800 դրամ ամսական բաժանորդավճարի եւ անվճար տեղական ներցանցային 360 րոպեների պահպանման պարագայում թանկացնել 361-րդ րոպեից սկսած ներցանցային զանգերը 5-ից 7 դրամ/րոպե, փոխարենը՝ իջեցնել միջքաղաքային ներցանցային զանգերի գինը 24-ից մինչեւ 15 դրամ/րոպե:
Բոլոր առաջարկներում պահպանված են ներկայումս գործող դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր (36 դրամ/րոպե) եւ դեպի ՀՀ այլ ամրակցված ցանցեր տեղական զանգերի (7 դրամ/րոպե) սակագները:
Այլընտրանքային սակագնային փաթեթները կարող են կիրառվել միայն բաժանորդի ցանկությամբ՝ վերջինիս գրավոր դիմումի հիման վրա:
Ինչպես այսօր ՀԾԿՀ նիստում նշել է Արմենտել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, նոր սակագնային առաջարկները թելադրված են ֆիքսված հեռախոսակապի շուկայում մրցակցության սրմամբ, որտեղ Արմենտելը մինչեւ ոչ վաղ անցյալը միակ խաղացողն էր:
Հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը ողջունել է ֆիքսված կապի ոլորտում այլընտրանքային փաթեթների ներդրումը, նշելով, որ նոր առաջարկները առավելապես հետաքրքիր կլինեն մարզերի այլ բնակիչների համար, որոնք հաճախակի կատարում են միջքաղաքային զանգեր:

12:59 | 19.10.11 | News | 4342
Yerevan/Mediamax/. Alternative tariff plans of ArmenTel fixed network which will be applied simultaneously with current ones will be available on January 1, 2012.
The Public Services Regulatory Commission (PSRC) of Armenia approved the tariff plans offered by the company today, Mediamax reports.
The plans suggest 2 new options for individuals and 1 new option for legal entities.
The first package meant for individuals suggests reduction of the number of free minutes for local in-network calls from AMD 360 to AMD 260 without changing the current monthly subscriber charge of AMD 1100. Instead, the cost of long-distance calls will be reduced 2-fold - to AMD 10 per minute. After the free minutes expire, the local in-network calls will cost AMD 7 per minute (instead of AMD5).
The second tariff plan meant for individuals suggests a subscriber charge of AMD 4000: 600 free minutes for local and long-distance in-network calls at a cost of AMD 7 per minute after the free minutes expire.
Legal entities will be offered a lower cost of long-distance in-network calls (AMD15 per minute instead of AMD 24) and a higher cost of local in-network calls instead (from AMD 5 to AMD 7 per minute). At the same time, the current subscriber charge (AMD 4800) and number of free minutes (360) will be unchanged.
The current tariffs for calls to subscribers of Armenian operators (AMD 36 per minute) and other fixed network operators (AMD 7 per minute) in all the offers will be unchanged.
Alternative tariff packages are optional and can be activated upon the subscriber’s written request.
As ArmenTel CEO Igor Klimko noted at the PSRC session today, the new tariff offers are conditioned by enhanced competition on Armenia’s fixed communication market where ArmenTel used to be the only player until recently.
Chairman of the Commission Robert Nazaryan welcomed the introduction of alternative tariff plans for the fixed network subscribers noting that new offers will interest mostly those living in the regions who often make long-distance calls.